Konečným vítězem tohoto ročníku Českého poháru dorostu se stal Jaroslav Bulant s 226 body na kontě, jako druhý se s odstupem pouhého jednoho bodu umístil Ondřej Bína (taktéž TJ Jiskra Hazlov). Ondřej měl z dorostenců nejvyšší průměrný výkon, a to 569 poražených kuželek. Třetí místo patří Janu Mecerodovi (KK Slovan Rosice) s 212 body.

V celkovém pořadí dorostenek jasně uhájila první místo Štěpánka Vytisková se 191 body. O druhém a třetím místě rozhodl průměrný výkon v soutěži, neboť Karolína Kovaříková (KK Kosmonosy) i Veronika Horková (Kuželky Holýšov) měly na kontě shodně po 149 bodech. Stříbro si nakonec odvezla Karolína (545) a bronz Veronika (542).

Jičínsko mělo hned dvojí zastoupení, když se mezi elitní finálovou dvacítku probojoval Jaroslav Soukup z Jičína a Denisa Kroupová z Hořic. Denisa Kroupová si finále vybojovala na poslední chvíli a již účast v něm je pro ní cenným úspěchem. Ve finále vybojovala pěknou třináctou příčku za 519 poražených kuželek, když nahrála 356 kuželek do plných a 163 v dorážce. Zisk osmnácti finálových bodů v konečném hodnocení vynesl Kroupové pěknou sedmnáctou příčku.

Jaroslav Soukup chtěl zamíchat pořadím v elitní desítce, a to se mu také podařilo! Vydařeným výkonem 550 bodů, při kterém srazil 364 kuželek v plných a pěkných 186 v dorážce vybojoval cennou sedmou příčku. Ta mu vynesla parádní osmé místo v konečném pořadí! Soukup si zároveň zajistil přímý postup na mistrovství České republiky.

Celkem se do čtvrtého ročníku Českého poháru dorostu zapojilo třiašedesát oddílů a alespoň jednou odehrálo 246 dorostenců či dorostenek. Pořadatelé z Jičína slavili úspěch i na organizátorském poli. Z šestatřiceti turnajů přilákal ten v Jičíně pátý nejvyšší počet startujících, což je skvělá vizitka pro jičínské sportoviště. 

„Ráda bych poděkovala pořadateli finálového turnaje HKK Olomouc za bezproblémový průběh turnaje a všem hráčům a doprovodům za skvělou atmosféru, kterou v Olomouci vytvořili. Přeji hodně štěstí těm, kteří se probojovali na mistrovství ČR, a všem držím palce do další sezóny. Těším se na další spolupráci," řekla Ludmila Johnová.

(jk)