FBK Jičín Pohoda Team B – FBK Hořice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0). Skóre se měnilo již ve třetí minutě první třetiny. První a zároveň vítěznou branku vstřelila Pavlína Paličková, která se ideálně zorientovala před soupeřovou brankou a potrestala nedůraznou obranu. O minutu a půl přinesla pohodu na hokejky svých spoluhráček Pavlína Mikolášková, která si během začínající mateřské dovolené zatoužila zasportovat.

Poté byly k vidění pěkné akce, které ale skončily bez gólového úspěchu. K výraznějšímu ohrožení jičínské branky došlo jen zásluhou nepřesné rozehrávky Jičína.

Ke konci druhé třetiny však vše vzala na svá bedra kapitánka Rozsypalová a parádní střelou zvýšila na 3:0. Na začátku třetí třetiny zaúřadovala dvojice Šritrová – Tylšová a přidala další gól, ale jinak byly k vidění spíše kombinační akce než rychlá střelba. Nakonec vše zpečetila Rozsypalová, která zvýšila efektivitu útoku.

Fakta: Branky: Paličková (Kořínková), Mikolášková (Paličková), Rozsypalová, Šritrová (Tylšová), Rozsypalová (Šritrová).
Orel Přelouč – FBK Jičín Pohoda Team B 0:3 (0:2, 0:1, 0:0). Druhé utkání se odehrálo v mnohem vyšším tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu, soupeřky Jičína ale svojí početní převahu před brankou nevyužily, jejich finální nahrávky končily daleko od možnosti zakončení. První a zároveň vítěznou branku vstřelila opět Pavlína Paličková, která využila krásný výhoz gólmanky Špíglové.

Ke konci třetiny zvýšila vedení svojí povedenou střelou Tylšová. V desáté minutě druhé třetiny přidala třetí branku Mikolášková. Přestože do konce hry již žádná další branka nepadla, hrálo se do poslední vteřiny velmi bojovné utkání.

Fakta: Branky: Paličková (Špíglová), Tylšová, Mikolášková (Tylšová). Sestava: Špíglová – Tobolková, Šritrová, Rozsypalová, Kořínková, Novotná, Tylšová, Divišová, Vacková, Paličková, Vondrovicová, Petrgálová, Šudová, Marksová, Mikolášková. Trenér: Josef Pařík.    (lp)