Tentokrát byl jičínský oddíl boxu pověřen uspořádat mistrovství ČR kadetů a školní mládeže. Termín konání bude 11-13. března 2016.
Jedná se o dvě věkové kategorie, kdy nejstarším borcům může být na tomto turnaji maximálně 16 let. Domácí oddíl bude mít v obou kategoriích dvě žhavá želízka v ohni, přesněji řečeno Františka a Antonína Bradáčovi.

Oba zde na tomto turnaji budou obhajovat zlaté medaile z loňského roku. František bude bojovat již o své čtvrté zlato a Antonín by také určitě rád ke svému stříbru a zlatu přidal další nejcennější kov. V přípravě na republiku jsou další boxeři, jako Šimon Klička nebo Tadeáš Horčička, kteří sice ještě nemají tolik zkušeností, ale několik zápasu již mají odboxováno, mohou překvapit a jistě se o nějakou tu medaili také poperou. Chlapci mají talent a vůli a pokud ještě přidají a zaberou v tréninku, nebudou rozhodně bez šance.

V listopadu letošního roku se také uskutečnilo mistrovství ČR mužů a žen ve Znojmě. Jičínská výprava pod vedením trenérů Bedřicha Doležala a Miroslava Janďourka odtud přivezla dvě bronzové medaile. O ty se zasloužili Martin Stehlík (56 kg) a Jakub Chval (60 kg). Pro oba to byla již několikátá medaile z těchto velikých turnajů a již poněkolikáté potvrdili, že ve svých vahách patří v České republice k absolutní špičce.   Bedřich Doležal