V kategorii seniorů do 73 kg se představil jičínský junior František Egrt. Ten svým výkonem navázal na loňskou úspěšnou sezonu, a i když se v závěru roku potýkal se zraněním, v silné zahraniční konkurenci vybojoval nečekaně bronzovou medaili.

Jičínský talent postupně zvítězil nad Kotlárem z TJ Ostrava, poté nad ukrajinským borcem Leontievem, Duongem z Dukly Banská Bystrica a ve čtvrtfinálovém utkání i nad Pačutou z 1. JC Baníku Ostrava.

V semifinálovém utkání nestačil na seniorského reprezentanta Eduarda Zděnovce z USK Praha a tato porážka jej odsunula do boje o bronz.

V tom na něj čekal vítěz opravných bojů, slovenský juniorský reprezentant Roman Dekan z AŠK Slávia Trnava. Egrt ve svém posledním utkání nezaváhal a po dvou nádherně provedených technikách yoko tomoe nage a seoi nage zvítězil před časovým limitem. Získal tak svůj první cenný kov v kategorii seniorů a umístil se jako druhý nejlepší český judista v této prestižní hmotnostní kategorii.

Egrt se pomalu začíná zabydlovat v kategorii mužů a opět potvrdil, že jeho zařazení do reprezentačního výběru ČR juniorů nebylo náhodné.

- Milan Letošník