Tuto soutěž chtějí vyhrát, a tak neváhali vyrazit pro další body i do 250 km vzdálených Dešenic!

 V kategorii přípravky v hmotnostní kategorii do 38 kg neměl František Bradáč soupeře, a tak jako první z Jičínských nastoupil do ringu oddílový kapitán Jakub Chval, váha 60 kg. Již po několikáté mu los postavil do cesty Lukáše Radiče (SAC Praga Praha). Jakub musel boxovat opět o váhu výše a znovu proti soupeři, kterého už nesčetněkrát porazil. Ani v tomto zápase tomu nebylo jinak a Kuba v utkání na body zvítězil. Bohužel si v posledních vteřinách zápasu přivodil zranění nohy a čeká jej několik týdnů pauza.

Další zápas obstaral Jan Meiszár, váha 64 kg. Soupeřem mu byl Jan Korec z Kladna. Honza má s tímto soupeřem zápornou bilanci a souboje s ním jsou vždy velmi tvrdé a neúprosné. Ani v tomto utkání nenašel na soupeřův aktivní a fyzicky velmi náročný styl boje, recept a podlehl mu výrokem rozhodčích 0:3 na body.

Jako třetí v pořadí Jičínských se do ringu postavil Josef Pavliš, ve váze do 75 kg. Jeho protivník Šimon Kutač (BC OS Plzeň) má více zápasů spíše v kick boxu, a tak na dlouhé paže a technický styl boxu jičínského borce neměl žádnou účinnou protizbraň a v utkání tedy jednoznačně zvítězil, a to 3:0 na body.

Josef boxuje nejenom za náš mateřský oddíl BC Jičín, dále hostuje v prvoligovém Mostě, ale i v extraligovém Děčíně. Ve většině utkání podává spolehlivé a kvalitní výkony, což nezůstalo bez pozornosti reprezentačních trenérů. Obdržel tak poprvé ve své kariéře pozvánku do reprezentace mužů! A pod vedením trenéra Miroslava Vrby odcestuje ve čtvrtek 8. března s výběrem reprezentace na turnaj do Vídně! Je to v krátké době již druhý jičínský boxer, jemuž se dostalo této pocty. Nedávno tomu několikrát bylo v případě Jakuba Chvala. V juniorech to pak byli Martin Křelina, Martin Stehlík, Tomáš Tobořik a další… Doufejme, že Josef při své reprezentační premiéře nezklame.

Poslední, v dešenickém ringu se za BC Jičín představil po delší pauze zaviněné nemocí, v těžké váze David Matějka. Návrat to byl opravdu ve velikém stylu. První kolo bylo sice vyrovnané, ale ve druhém už zaúřadovala Davidova zadní ruka a soupeř, Pikner z Kladna, se po levém háku poroučel na podlahu ringu.

Vítězství znělo k.o. ve druhém kole! Tři výhry a jedna prohra znamenají celkem 10 bodů do druholigové tabulky mužů a celkovým ziskem 59 bodů si upevňuje jičínský klub první místo v této soutěži! K dalším druholigovým bojům zajíždí 7. dubna do Libčic nad Vltavou. ⋌Bedřich Doležal mladší,
⋌trenér BC Jičín