Mezi nimi se neztratili domácí borci z SKP JUDO Jičín, kteří vybojovali čtyři medaile – dvě zlaté a po jedné stříbrné a bronzové. V pořadí úspěšnosti oddílů a klubů obsadili jičínští dorostenci druhé místo za USK Praha a jičínská děvčata skončila pátá.


V sobotních bojích dorostenců a dorostenek byli jičínští závodníci opravdu vidět. V hmotnosti do 55 kg potvrdil roli favorita Tomáš Vaníček. Probojoval se do finále, ve kterém si poradil i se svým kolegou z reprezentace Michalem Tománkem (USK Praha) a dokázal tak obhájit titul mistra České republiky z loňského roku.


V nejnižší kategorii dorostenek do 44 kg nenašla konkurentku jičínská Anna Gutsu, která je původem z Ukrajiny, ale již rok žije v Jičíně. Přidala tak druhý mistrovský titul pro Jičín.

Další finále

V nejnižší hmotnostní kategorii dorostenců do 46 kg se opakovalo finále z nedávného mistrovství republiky starších žáků, kde se ve finále střetl jičínský Jan Bušta a David Pulkrábek ze Žďáru nad Sázavou. Šťastnější byl tentokrát Pulkrábek a oplatil tak Honzovi Buštovi porážku z žákovské republiky.


O jedno z největších překvapení mistrovství se k radosti domácích postaral Tomáš Kozelka, který se po výborném výkonu probojoval až na bronzový stupínek kategorie do 60 kg. Jen krůček pak dělil od medaile Petra Matějku, Josefa Hrušu a Marcelu Harbichovou, kteří jen těsně prohráli svoje boje o třetí místa a skončili tak ve svých hmotnostních kategoriích pátí. Dobře však bojovali i poslední dva jičínští závodníci Petr Janata a Denisa Vávrová, kteří obsadili devátá místa.


Jičínští dorostenci a dorostenky na mistrovství potvrdili, že patří mezi nejlepší v republice a navíc všichni, až na Tomáše Vaníčka, zůstávají v dorostenecké kategorii i v příštím roce. A tak letošní výsledek je povzbuzením nejen do jejich další přípravy, ale i pro všechny ostatní.


 Výsledky jičínských závodníků, dorostenci – 46 kg: 2. Jan Bušta, 4. Josef Hruša, 55 kg: 1. Tomáš Vaníček, 5. Petr Matějka, 60 kg: 3. Tomáš Kozelka, 9. Petr Janata. Dorostenky – 44 kg: 1. Anna Gutsu, 57 kg: 5. Marcela Harbichová, 9. Denisa Vávrová.