Basketbal o posledním říjnovém víkendu

JIČÍNSKO - Poslední říjnový víkend konečně přinesl více radostí než zklamání. Zcelkového počtu 11 utkání jsme vosmi odcházeli ze hřiště vroli vítězů a nejcennější body si určitě přivezly mladší dorostenky zPrahy a Brna.

29.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tomáš Koníček

DL mladší dorostenky

SK Aritma PRAHA – BSK CT TJ JIČÍN 54 : 75 ( 12:19, 18:38, 39:57 )

Pro tento víkend byl náš kádr oslaben o dvě pivotmanky Černíkovou a Smejkalovou. Proti sice mladé a nezkušené, ale nevyzpytatelné a běhavé Aritmě jsme nastoupili až moc opatrně a ve třetí minutě prohrávali 10:3 (z pohledu Aritmy). Zjištění, že vítězství dnes nebude zadarmo, agresivnější obrana, zpřesněná střelba a rychlý přechod do protiútoku totálně odzbrojil soupeře a po první části hry jsme již vedli 12:19. Náš výborný výkon pokračoval i ve druhé čtvrtině. Poklesl pak ve třetí části hry a na počátku poslední čtvrtiny (ovlivněno i rychleji se měnící sestavou na hřišti). Vzávěru jsme však dalším náporem po vystřídání za stavu 54:66 upravili na konečný výsledek 54:75. Škoda je, že vtomto utkání se nepodařilo dát více šancí hráčkám zlavičky.

Body Jičína : V.Kynčlová 28, K.Vařechová 21, R.Kozáková 6, M.Dlouhá, T.Kubínová, M.Kaiserová a M.Rychnová 4,

P.Babáková a D.Klozová po 2

Os.chyby : 19 – 18 Tr.hody : 21/10 – 16/9 Trojky : 1 – 3 ( Vařechová 2x,Kynčlová )

Valosun BRNO B – BSK CT TJ JIČÍN 52 : 81 ( 15:23, 24:43, 37:53 )

Do utkání proti papírově „nejslabšímu“ soupeři jsme nastoupili súkolem co nejdříve nahrát bodový rozdíl vnáš prospěch a dát šanci všem 12 hráčkám. Soupeř, posílen o tři hráčky zextraligového kádru Brna „A“, nás přesto zpočátku lehce potrápil. Od 4. minuty utkání jsme však měli již hru vnaší režii. Náš výkon měl kolísající charakter způsobený především častým střídáním sestavy. Pouze ve třetí čtvrtině jsme se trápili se zakončením a tuto část hry o tři body prohráli. Za nízký počet ztrát a vysokou frekvenci střelby a tím i vyšší počet doskoků patří družstvu pochvala.Scénář utkání pak byl velmi podobný tomu sobotnímu.

Body Jičína : T.Kubínová 18, K.Vařechová 12, D.Klozová 11, V.Kynčlová 10, B.Čeřovská a M.Kaiserová po 7,

P.Babáková 6, N.Kabátová a M.Rychnová po 4, D.Holcová 2

Os.chyby : 12 – 19 Tr.hody : 13/4 – 12/7 Trojky : 2 – 2 ( B.Čeřovská 2x )

Muži A vyřazeni zpoháru

BSK TJ JIČÍN – BK Kara TRUTNOV 70 : 89 ( 16:19, 34:47, 56:68 )

Ve 2.kole ČP jsme měli na domácím hřišti možnost změřit součastné síly sprvoligovým Trutnovem jehož barvy hájí i naše loňská jednička K.Formánek. Upřímně řečeno sestava našeho družstva zrovna moc velké naděje na postup do dalšího kola nedávala,přes to však naši hráči boj nevzdali a dost dlouho se soupeřem drželi krok. Skóre se postupně měnilo 1:5, 7: 9, 10:16, 16:19, 18:24, 24:24, 35:36 (18.min.) nevyšel nám však závěr první půle kdy se hostům podařil brejk až na 35:47. Po změně stran se hra opět vyrovnala,stáhli jsme na rozdíl 5 bodů (42:47), ale borci zTrutnova si nás pak už ktělu nepustili ,když náš střelecký výpadek mezi 24.-26.min. dokázali využít a ujet na 43:58. Další naše hluchá chvilka na nás přišla za stavu 60:70 ve 33.min. – jedenáctibodová šňůra hostí (na 60:81) pak definitivně rozhodla o vítězi.

Body Jičína : O.Stěhulka 14, O.Horčičko 13, T.Horčičko a M.Zelený po 10, J.Šindelář 8, M.Banýr 6,

M.Smolík 5, L.Švandrlík a K.Horyna po 2.

Za Trutnov nejvíce M.Slezák 28 (dal nám 7 trojek !), L.Houser 11, K.Formánek a T.Pomikálek po 10

Os.chyby : 14 – 17 Tr.hody : 21/12 – 11/8 Trojky : 4 – 11 ( T.Horčičko a M.Zelený po 2 )

Co dodat : Výkon našeho týmu snese průměrné měřítko, škoda tří krátkodobých výpadků, rozdíl pak byl i ve

fysičce. Málo platné když hrajete sjedním tréninkem vtýdnu proti soupeři který se sejde 4x pak to už musí být znát – třeba při krytí „trojkařů“.

Přebor KHK – muži B

BSK TJ JIČÍN B – Sokol NOVÁ PAKA B 81 : 63 ( 17:11, 38:28, 54:46 )

Náš mladý tým dobře začal, náskok 9:4 během prvních čtyř minut mu dodal správného sebevědomí a tak byl

po celý zápas tím kdo diktoval tempo hry. Naší předností byl i fakt,že se o nastřílené body podělilo všech deset hráčů – Paka spoléhala na zázračnou ruku Šafáře a dirigenta M.Jisla, za těmito hráči pak byla značná propast,

Body : P.Tománek 16, T.Daňo 14, R.Kropáček 13, D.Chvojka a M.Matějka po 10, L.Tichava 8, P.Král a

H.Bittner po 3, M.Bittner a M.Mužík po 2

Za N.Paku nejvíce P.Šafář 26 (7x za tři), M.Jisl 17 (2x za tři), L.Roman 8

Os.chyby : 18 – 15 Tr.hody : 10/4 – 13/6 Trojky : 3 – 11

BSK TJ JIČÍN B – Sokol JILEMNICE 76 : 60 ( 29.18, 39:34, 55:50 )

Opět nám vyšla první čtvrtina,která vynesla jedenáctibodový náskok, ale která zdaleka utkání nerozhodla. Další dvě čtvrtiny totiž oba soupeři střídali světlé chvilky s „dekou“ ( 29:23, 39:25, 39:34, 50:37) a až stav 50:50 na začátku 30.min. nás patřičně nastartoval a když jsme 3.min. před koncem vedli 73:56 nebylo už co řešit.

Body : H.Bittner 26, T.Horčičko 9, L.Tichava a T.Daňo po 8, P.Tománek 7, R.Kropáček a D.Chvojka po 6,

P.Král 4, M.Bittenr 2..

Za Jilemnici nejvíce Š.Říha 19, P.Pavlíček 18 a A.Říha 9

Os.chyby : 15 – 8 Tr.hody : 7/2 – 15/7 Trojky : 7 – 1 (H.Bittner 6x, P.Tománek)

Dodatek : Ukazuje se,že sázka na mladé se začíná vyplácet. Klukům nechybí bojovnost, snad by potřebovali ksobě ještě alespoň jednoho hráče „dirigenta“,který by je dokázal usměrnit vmomentě když se přestane dařit. Ve svém středu však mají borce,kteří pokud vezmou basket vážně, by mohli během roku naskočit do „áčka“

Oblastní přebor žen :

BSK TJ JIČÍN – SK TÝNIŠTĚ n.Orl. 93 : 73 ( 23:17, 49:31, 72:55 )

Družstvo Týniště je náš tradiční soupeř, se kterým vedeme vždy vyrovnané zápasy a nikdy nelze dopředu odhadovat vývoj zápasu . Po vzájemném přetahování v první čtvrtině jsme vedly rozdílem pouze 6 – ti bodů. Naštěstí soupeř polevil ve druhé čtvrtině a náskok se zvýšil na rozhodujících 18 bodů. Po přestávce se hra vyrovnala a ve zbytku utkání naše děvčata udržovala bodový odstup až do konce utkání . Vzhledem kprůběhu pěkného, na body bohatého utkání nastoupila postupně celá lavička

Body Jičína : A.Smolíková 18, I.Doubravská 15, M.Spáčilová 12, J.Smolíková 10, Š.Nečesaná 9,

E.Jirešová 8, V.Nečesaná 7, M.Boháčková 6, T.Bílková 4, B.Víznerová, B.Šulcová po 2

Za Týniště nejvíce Machútová 25, Pazderníková 15 a Merklová 11.

Os.chyby : 25 – 28 Tr.hody : 34/21 – 30/21

Trojky : 4 – 3 ( A.Smolíková, J.Smolíková, V.Nečesaná a Š.Nečesaná) – 3 ( 2x I. Merklová a L.Winklerová)

BSK TJ JIČÍN – TJ PARDUBIČKY 79 : 59 ( 16:17, 40:32, 62:46 )

Pardubičky se vrátily po roční pauze zpět do soutěže a tak jsme jen čekaly zdali něčím nepřekvapí . První čtvrtina byla znaší strany „nevýrazná“ se spoustu neproměněných jasných šancí především z podkoše . Naštěstí se vdalších částech hry hráčky Jičína dostatečně zkoncentrovaly a začala se dařit i střelba. Ke konci utkání byla znát lepší fyzická kondice domácích děvčat a tak udržely příznivý vývoj utkání do konečného hvizdu.

Body Jičína : A.Smolíková 25, J.Smolíková 15, M.Spáčilová 11, M.Boháčková 9, B.Víznerová 8,

I.Doubravská 6, V.Nečesaná 4, E.Jirešová 1.

Za Pardubičky nejvíce Hamerská 20, Ipserová 13, Kocmanová 8

Os.chyby : 21 – 16 Tr.hody : 16/8 – 17/11

Trojky : 3 – 3 (J.Smolíková 2x a A.Smolíková ) – ( Opltová 2x a Hamerská )

Přebor KHK – starší minižáci :

BSK TJ JIČÍN – TJ TURNOV 50 : 26 ( 12:8, 16:4, 14:4, 8:10 )

a 56 : 43 ( 15:10, 14:12, 11:8, 18:13 )

Naši minižáci pokračují ve svém vítězném tažení a do tabulky si připsali další čtyři body. Vúvodním utkání nebylo o naší výhře pochyb od samého začátku, hráče Turnova jsme do vážnější akce nepustili. Horší to už bylo vodvetě.Tady snad kluci soupeře trochu podcenili a když se jim moc nedařilo museli bojovat až do samého konce. Slabinou byla i střelba TH – úspěšnost necelých 27% zobou utkání je dost málo.Pochvalu družstvo zaslouží jen za výkon vprvním zápase.

Body Jičína – 1.utkání : A.Rychtera 14, M.Helcl a V.Jurášek po 8, Š.Špinar a Š.Turčín po 6, V.Plemeník 4,

P.Filjač a Š.Šebík po 2

- odveta : M.Helcl 17, A.Rychtera 13, V.Jurášek 10, Š.Turčín 6, M.Vojtěch 3, K.Formánek,

V.Plemeník a Š.Špinar po 2, Š.Šebík 1.

Os.chyby : 5 – 10 a 10 – 14 Tr.hody : 12/2 – 4/0 a 18/6 – 5/1

Sdružený oblastní přebor nejmladších mini :

BSK TJ JIČÍN – Sokol Hradec Králové A 36 : 42 ( 9:14, 2:14, 6:8, 19:6 )

a 41 : 42 ( 14:6, 8:15, 9:9, 10:12 )

Naši benjamínci snad měli zfysicky vyspělejších a hlavně herně zkušenějších soupeřek strach. Celý první poločas úvodního utkání vystupovali vroli gentlemanů a děvčatům zHradce na hřišti moc nepřekáželi. Po změně stran ale šel jejich výkon nahoru o víc jak 200%, kluci bojovali a vzávěrečné čtvrtině stáhli skóre na přijatelný výsledek. Odveta pak byla úplně o něčem jiném. Vúvodní čtvrtině jsme získali osmibodový náskok,který do poločasu sokolky stáhli na pouhý bod a po změně stran se právě o tenhle bod bojovalo oboustranně na doraz. Na hřišti dřel každý, přítomní rodičové místo nedělního odpoledního klidu zažívali nervák se vším všudy, pro nás bohužel s nešťastným koncem. Vedli jsme o koš až do poslední minuty,třicet vteřin před koncem srovnala skóre Doksanská a když už se zdálo,že se bude prodlužovat přišel faul znaší strany a Mullerová jeden TH proměnila. Zážitek to byl pro všechny přítomné veliký a všichni aktéři obou utkání si za své výkony zasluhují velkou pochvalu.

Žáci U-14 hrají vsobotu 3.11. v NOVÉ PACE

Starší minižákyně jedou ke dvěma odloženým zápasům do TRUTNOVA ( neděle 4.11.)

Starší minižáci , mladší dorostenky B a nejmladší minižáci – hrají vneděli 4.11. vHRADCI KRÁLOVÉ

Starší žákyně zahajují přebor Středoč.kraje vPODĚBRADECH sdomácí Bohemií a se Sokolem Pečky

29.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA MASA A UZENIN - pracoviště Hořice., V případě zájmu volejte na tel.: 777 315 890 p. Slavík, Požadujeme příjemné a profesionální vystupování, praxi s prodejem masa a uzenin výhodou, zodpovědné a samostatné jednání., Nabízíme nástup možný ihned, pracovní poměr na dobu určitou, slušné jednání, práci v čistém a příjemném prostředí rodinné firmy, jistotu měsíčního příjmu fix a prémie z obratu, zaměstnanecké slevy na prodávaný sortiment, směnný provoz.. Pracoviště: Jaroslav slavík - řeznictví u slavíků, Palackého náměstí, č.p. 78, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Jaroslav Slavík, +420 777 315 890.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ/-KA - APLIKÁTOR/-KA FOUKANÉ TEPELNÉ IZOLACE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/-KA - APLIKÁTOR/-KA FOUKANÉ TEPELNÉ IZOLACE, Požadujeme řidičský průkaz skupiny C, trestní bezúhonnost, manuální zručnost, spolehlivost a chuť pracovat. , , V případě zájmu kontaktujte pana Leoše Kubáta na telefonním čísle 773 597 670.. Pracoviště: Izotrade s.r.o. - sběř, 507 03 Vysoké Veselí. Informace: Leoš Kubát, +420 773 597 670.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební zámečníci 17 000 Kč

Stavební zámečníci Zámečník/-ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZÁMEČNÍK/-CE - pracoviště Valdice., V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: novotna@staving.cz, tel.: 493 592 731 p. Vávra., Požadujeme vyučení v oboru zámečník, praxe v oboru výhodou, svářecí průkaz, flexibilitu, spolehlivost, manuální zručnost, ŘP sk. B podmínkou, ŘP sk. C výhodou., Nabízíme PP, nástup dle dohody, mzda + měs. prémie, dovolená navíc, stravné.. Pracoviště: Staving, spol. s r.o., Jičínská, č.p. 66, 507 11 Valdice. Informace: Vávra, +420 493 592 731.

Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRODAVAČ/-KA, Na tuto pozici hledáme dvě pracovní síly., Požadujeme vyučení v oboru "Prodavač/ka". , Nástup je možný ihned. , V případě zájmu kontaktujte paní Hanu Motyčkovou na telefonním čísle 724 993 727 nebo na e-mailové adrese reznictvi.motycka@seznam.cz, případně je možné dostavit se přímo do obchodu Řeznictví a uzenářství U Motyčků (Palackého 99, Jičín - Holínské Předměstí).. Pracoviště: Řeznictví a uzenářství u motyčků s.r.o. - jičín, Palackého, č.p. 99, 506 01 Jičín 1. Informace: Hana Motyčková, +420 724 993 727.

Dobové fotky ukazují, jak se žilo ve městech a obcích regionu za Československa. Unikátní seriál ve vašem Deníku najdete každý pátek.

Jakých událostí byly svědkem skály tyčící se nad vesnicí?

Zákrok proti nebezpečnému pachateli v prostorách terminálu pardubického letiště. Policisté trénovali zákrok v neobvyklém prostředí.
10

Střelba i rvačka o kufr. Letištní terminál se změnil v bojiště

Přepisování dějin a honičky na Pardubicku a Porta v novém hávu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 22. až 23. května 2018.

Hořické náměstí bylo nečekaně uzavřeno. Zalíbilo se tu včelám

Hořice – Profesionální hasiči z Hořic byli zavoláni k likvidaci včelího roje na veřejném prostranství, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Řidiče potrápily kolony. Nehoda kamionů ochromila provoz

Mžany – Hodinu po včerejší půlnoci vyjížděli profesionální hasiči z Hořic k dopravní nehodě do Mžan, části obce Dub.

Dvě stě dvacet dětí v kraji hledá mámu a tátu

Jičínsko – Staň se náhradním rodičem, to je název kampaně, která má za cíl informovat veřejnost a oslovit nové zájemce o pěstounskou péči.