S několika sportovci okresu jsme hovořili, odpověděli nám na čtyři otázky. Dnes to je pozemní hokejistka ligové Slavie Hradec Králové a florbalistka FBK Jičín KATEŘINA KOLUMPKOVÁ (na snímku).
Jak jste spokojena s letošním rokem po stránce sportovní?

Letošní rok nebyl až tak úspěšný, ale myslím si, že za své výsledky se nemusí družstvo určitě stydět. Jelikož jsme se minulý rok probojovali do nejvyšší extraligové soutěže, jak v halovém pozemním hokeji, tak i ve venkovním pozemním hokeji, tak to pro naší hradeckou Slávii nebylo jednoduché srovnávat své síly s takovými týmy, jako je např. pražská Slávie. V hale jsme vybojovali krásnou pátou příčku, udrželi se v nejvyšší soutěži a poslali do druhé ligy tým Mnichovic. Venkovní hokej je rozdělen na podzimní a jarní část, kde se nám začalo dařit až ke konci podzimu a zatím obsazujeme poslední příčku. Na své konkurenty však ztrácíme jen tři body a o udržení se ještě popereme na jaře.

Nyní začala nová halová sezona a zatím to nemáme vůbec špatně rozjeté – dva zápasy – čtyři body, když se nám podařilo remizovat s několikanásobnými mistryněmi Slavii Praha 3:3 a porazit Bohemians 6:3 a nejvíce, co mě těší, tak jsou to tři góly, kterými jsem pomohla k těmto krásným výsledkům.

Jak prožijete letošní Vánoce?
Letošní Vánoce budou o trochu více veselejší, neboť nám do rodiny přibyla dvojčátka Lukášek a Mareček (synovci), tak budeme s celou rodinou a mým přítelem všichni trávit Vánoce v poklidném prostředí domova. Samozřejmě nebude chybět Silvestr na horách, ale po Novém roce už budu zase v plném pracovním a tréninkovém koloběhu.

Na které Vánoce nejraději vzpomínáte a proč?
První, co mě napadne, jsou spíš Vánoce, na které nerada vzpomínám. Byly to Vánoce 2006, když jsem týden před Štědrým dnem podstoupila operaci utrženého křížového vazu v koleni a celé Vánoce strávila v posteli. Ale jinak se těším každý rok na Vánoce, neboť je to čas, kdy si pár dní odpočinu od sportu, uspořádáme si nějaký ten sranda –turnaj ve florbale a hlavně člověk může v klidu vyrazit do hor na více dní, kde se krásně odreaguje.

Co by podle vás nemělo chybět na vánočním stole?
Tak co se týče mne, tak na vánočním stole mi nesmí chybět domácí pečené cukroví, kapr a punč do čaje!