VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sletová štafeta Studenec,Nová Paka, Jičín Sobotka

Nová Paka – Také Novopackem bude směřovat štafeta.

22.9.2011
SDÍLEJ:

Kolík Sletové štafety.Foto: DENÍK/Archiv

V sobotu 24. září ve 13 hodin předá na novopackém Masarykově náměstí starosta studeneckého Sokola Jaroslav Hák, reprezentující Sokolskou župu Krkonošskou, starostovi T.J. Sokol Nová Paka Miloslavu Pourovi Sletovou štafetu, zdravící XV. Všesokolský slet. Štafetu přenese se svým doprovodem z náměstí před budovu Městského úřadu na Dukelském náměstí předseda atletického oddílu Petr Kužel, kde ji předá výbornému sportovci a starostovi města Rudolfu Coganovi. Ten s ní doběhne na Letní stadion, kde následně, po slavnostním zahájení, proběhne sportovní a dětské odpoledne.

Nejprve se zde představí sokolky v pódiovém vystoupení se stuhami pod vedením Dádi Rejmontové. Před odvezením Sletové štafety ve 13.45 hod. do Jičína před sokolovnu na Husově ulici, kde je sídlo župy Jičínské, budou na štafetový kolík připevněny zdravice novopackého Sokola a dostředivých štafet z Tělocvičných jednot z Dolní Kalné, Úbislavic a Lázní Bělohrad.

Po odvezení štafety z novopackého Letního stadionu bude následovat závod v hodu diskem za účasti diskařů z hradeckého a novopackého Sokola a část stadionu bude patřit dětem, pro které zde, pod názvem Sokolení, připravili novopačtí sokolové, bohatý program. Bude zde instalován skákací hrad, soutěž ve šplhu na laně, závody v pytlích, soutěž v přetahování lanem, střelba na koš, střelba na florbalovou branku a jiné soutěže.

Z Jičína, kde je rovněž připraven sportovní program, který začíná ve 14 hodin u kulturního domu na Husově tířdě, bude štafeta, s poselstvími Tělocvičných jednot na stuhách, převezena do Sobotky, tam ji zástupci Jičínské župy předají v 15.30 hod. představitelům župy Fügnerovy.
Sletová štafeta přinese sletové poselství ze sídel všech žup, a to za jediný víkend - 23. až 25. září, a symbolicky tak odstartuje nácvik skladeb a celý sletový rok 2011 – 2012 vrcholící význačnou červnovou událostí – XV. Všesokolským sletem v Praze.

Novopackým a jičínským občanům by měla rovněž připomenout, že 2. června příštího roku oslaví novopačtí a jičínští sokolové již krásné 150. výročí založení Sokola v těchto městech. Mohou se pyšnit tím, že zde sokolské hnutí vznikalo mezi prvními sedmi Tělocvičnými jednotami založenými v tomto roce v Čechách. ⋌Míla Pour

22.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno  v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží.
AKTUALIZOVÁNO
3

Policie už má určité indicie k totožnosti mrtvého muže

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Starosta Cogan se do sněmovny nevrátí

Jičínsko - Volby do parlamentu nedopadly pro Jičínsko pozitivně. Ve sněmovně bude mít pouze jediného zástupce, a to za hnutí ANO 2011 Kláru Dostálovou z Hořic. Znovu se do sněmovny nepodívá ani starosta Nové Paky Josef Cogan, který kandidoval za STAN na první příčce. Ve sněmovně působil v letech 2010 až 2013.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení