Po sedmé se radoval z celkového vítězství Václav Pech, potřetí navigovaný expremiérem Mirkem Topolánkem. Druhou pozici si v zasněžené rally vybojovali absolutní mistr České republiky Pavel Valoušek s Tomášem Krčmářem (obě posádky Škoda Fabia WRC). Třetí stupínek pak získal host ze Švédska P. G. Andersson (dvojnásobný juniorský mistr světa) s Vítem Houštěm s Fábii S2000.

Mezi pětatřiceti, kteří po sedmi erzetách rally dokončili, byla i posádka železnobrodského Valar rally týmu Vladimír Berger – Vladimír Balatka. Ti s vozem Subaru Impreza Václava Donáta obsadili celkové jedenácté místo a fantastickým výkonem na závěrečné erzetě „smázli“ všechny mistry a vyhráli ji absolutně! Extovární jezdec Škody Vladimír Berger udělal nejen radost Donátovi s Krečmanem, ale také dokázal, že ze svého umění mnoho nezapomněl.

Do cíle dorazila úspěšně jablonecká posádka Hloušek – Rozsíval (Škoda 130 LR), třetí v klasifikaci historických vozů. Na startu byly také dvě Octávie WRC besdického Rex teamu Věroslava Cvrčka. Ta za volantem s další hvězdou – Emilem Trinerem, získala celkovou osmou příčku. Sýkora s druhou Octávií musel předčasně odstoupit. Ke třiadvacáté pozici dovedl mladíka Martina Bujáčka liberecký spolujezdec Josef Král. V soutěži se představili také hudebník Daniel Landa, herci Jakub Wehrenberger, Olga Lounová, David Suchařípa, sportovní komentátor Jaromír Bosák.

Hned tuto sobotu se jede ve Slušovicích a blízkém okolí druhý ročník nemistrovské Mikuláš rally. Také zde bude na startu řada špičkových posádek se zajímavými auty, v čele s osmi vozy WRC. Trať měří 63 km a čtyři erzety měří 24 km. Jedná se zřejmě o časově nejkratší rally. Soutěž startuje ve 12:11 a v cíli uvítají první posádku již krátce před patnáctou hodinou.

V listině přihlášených nechybí Valoušek, Kresta, Odložilík, Tlusťák, Béreš, Grzyb, Kostka. Divákům se představí šest posádek s vozy WRC. Také Jičínsko bude mít svoje zastoupení. Stejně jako vloni zde odstartuje Francouz žijící v Újezdu pod Troskami Dominik Laurent. Tentokrát ho bude ve voze Peugeot 206 navigovat Jiří Sojka. ⋌Pavel Vydra