Připomeňme si, že o týden dříve se náš zástupce Libor Kamenický představil domácímu publiku na tradičních „Zatáčkách“ v Hořicích. V tréninku vybojoval pole position před největším soupeřem Johannesem Kehrerem z Německa.

Do závodu vystartoval jako raketa, ujal se vedení a zvyšoval svůj náskok na čele. V polovině závodu šel před Libora, ale ten se držel v závěsu. Rozhodlo až předposlední kolo, kdy vedoucí duo předjíždělo o kolo pomalejší soupeře. Zatímco Kehrer se přes ně dostal bez problémů, Libor byl zbržděn a vzniknuvší náskok již nedokázal eliminovat. Na stupních je doplnil se skoro minutou ztráty Loučka.

Náročný závod

Zpátky do Evropy. Celkem sedmatřicet jezdců nastoupilo do tréninků v Motorsport Aréně. Jasně dominoval domácí pilot Kehrmann, před Italy Bartolinim a Cairem a vedoucím mužem šampionátu Holanďanem van Dijkem. Kamenický zajel 15. čas. Ještě v sobotu byl odstartován, na sklonku dne po sedmé večer, první závod.

Nejlépe odstartval Cairo, následován domácím Aschenbachem, van Dijkem, Kehrmannem a dalším Němcem Meinersem. Libor najížděl do první zatáčky na 12. místě za „starým známým“ Kehrerem. V dalším kole již šel do čela vítěz tréninku Kehrmann, Aschenbach se propadl dozadu, náš jezdec držel svou pozici.

Ve třetím kole šel do čela Bartolini, ale vzápětí byl závod zastaven pro hromadnou havárii tří jezdců. Nový start byl posunut na 19.40. V průběhu prvního kola se spustil déšť a bylo hotovo. Jury rozhodla závod anulovat. V nedělním dopoledni byl odstartován druhý závod. Start vyšel nejlépe Kehrerovi, před van Dijkem, Kehrmannem, Holanďany van Buitenem, Fromem a Italy Lazzarinim, Cairem a Bartolinim. Kamenický na 11. místě.

Ve druhém kole již opět dominoval Kehrmann s van Dijkem, sledováni Bartolinim a Fromem, s odstupem jela pětice van Buiten van de Beek, Kehrer, Lazzarini a Cairo a za ním již s malým odstupem Kamenický. V dalších kolech začal ztrácet From, vedoucí trio se mu vzdalovalo a našeho jezdce dotáhla čtveřice Hanhoff, Tallkvist, Hirschhoff a Sanders. V 9. kole odstoupil van Dijk pro technickou závadu, dopředu se začal dotahovat jeho krajan van de Beek, který se po odstoupení Caira dostal až na třetí místo a s velkým náskokem ho udržel až do cíle.

Technické problémy v závěru měli jak druhý Bartolini, tak čtvrtý From, takže o vítězi bylo rozhonuto. Kamenický sváděl ve vyrovnané pětičlenné skupině tvrdý boj, nakonec dojel jedenáctý celkově a devátý na body.

Výsledky závodu: 1. Kehrmann, 2. Bartolini*, 3. van de Beek, 4. From, 5. van Buiten, 6. Kehrer*, 7. Hanhoff, 8. Campen, 9. Tallkvist, 10. Lazzarini, 11. Kamenický (* bez nároku na body).
Průběžné pořadí: 1. van de Beek 33, 2. From 32, 3.van Dijk a Kehrmann, oba 25, 5. Campen a Meiners, oba 20, 7. van Buiten 18, 8. Hanhoff a Tallkvist, oba 17, 10. Lazzarini 15,… 14. Kamenický 7. Další závod hořický tým čeká 19. až 20. června na britském okruhu Snetterton. Milan Rejman