Z Jičína byli na startu Tomáš a Michal Vaníčkové a Oldřich Trávníček, když další tři závodníci, kteří byli nominovaní, si léčili drobné šrámy ze závěrečného turnaje I. ligy, konaného před týdnem v Havířově.

V minulém roce získal Michal Vaníček do 60 kg stříbrnou medaili. Nyní však pře-stoupil do vyšší váhy, kde je špička podstatně širší. Na stupních vítězů ho zastoupil mladší bratr Tomáš, který získal bronzovou medaili.

Velká konkurence

Ve váze do 60 kg startovalo 18 závodníků, když vysokým favoritem byl olympionik Pavel Petříkov, který svou roli splnil. Tomáš Vaníček nejprve problematicky prohrál po deseti minutách boje (golden skor) výrokem rozhodčích 1:2 se Zavadilem z Vršovic, který se probojoval až do finále. Toto rozhodnutí se mohlo málokomu líbit. Tomáš po vítězství nad Heczkem (Karviná), Horákem (Hranice) a v boji o bronz i Tománkem z USK Praha získal zaslouženou medaili.

Ve váze do 66 kg bylo na startu 28 závodníků.a úroveň byla tak vyrovnaná, zejména v závěrečné fázi, že ani loňští medailisté své posty neobhájili. Michal Vaníček nejprve těsně prohrál s účastníkem MEJ Stalmacherem z Litoměřic, potom porazil vysoko Mrázka z Hranic, Radolfa z USK Praha, ale ve vyrovnaném boji prohrál s dalším reprezentantem Sedmidubským z USK Praha. V celkové bilanci obsadil sedmé místo.

Zde startoval i Oldřich Trávníček, který v prvním kole porazil po velmi dobrém výkonu ligového závodníka Prokopenka z Trutnova, potom však prohrál s Dědečkem z Plzně a v opravách s reprezentantem Musilem z Vršovic, který skončil na bronzovém stupínku. Obsadil deváté místo a je to jeho nejlepší umístění na mistrovství České republiky v kategorii mužů.

Mistrovství mělo vysokou úroveň a je potěšitelné, že se mezi nejlepšími neztratili ani závodníci Jičína. Škoda jen, že na startu jich nebylo z jičínského klubu více.

V sobotu 6. prosince se koná již 41. ročník Velké ceny Jičína mužů judo s mezinárodní účastí. Pořadatelé jsou již v plné přípravě a dělají vše pro to, aby soutěž proběhla na vysoké úrovni, tak jak je to v Jičíně obvyklé. Na startu budou nejlepší závodníci České republiky, potvrzena je již účast klubů ze Slovenska, Polska, Rakouska a Německa. (jl)