Klasická trať byla zejména v dospělých kategoriích hodně dlouhá. Všechny ženské kategorie vyhrály jičínské ženy. V D21A Ivana Bochenková, v D21B Lucie Soukupová, v D21C Michaela Špicarová. (shodou okolností se budou všechny tři toto léto vdávat.) Pěkné výsledky přidala v D16B Anna Kochová (2. místo) a Barbora Matějková (4. místo). Muži medailové pozice nezískali. V juniorské kategorii H20B dosáhl na druhé místo Zdeněk Zikmund a bodoval i Jaroslav Havlík v H75B (2. místo).

Krátká trať byla rychlá, vyhrávali tak mapově bezchybní. Vítězství si tentokrát odnesly v D21B Daniela Tomešová, v D21C Jana Kazdová. V D18B pak druhé místo vybojovala Nikola Zlámalová.

V juniorech (H20B) doběhli na druhém a třetím místě David Zlámal a Zdeněk Zikmund. Dařilo se i Petru Špicarovi (H21B, 2. místo), Petru Lepšíkovi (H21C, 1. místo) a Jaroslavu Havlíkovi (H75B, 3. místo).

Příští víkend čeká závodníky vrchol jarní sezóny – MČR na krátké trati v Novohradských horách. Závody u Jabkenic pokračuje i Český pohár MTBO, orientační jízdy na kole.    (ven)