Vyhecované zápasy a parádní házená, tak by se dali stručně popsat dva domácí zápasy, které Východočeši zvládli a po letech postoupili znovu do boje o medaile. Ten rozhodující vyhráli 30:25, když se výborně dařilo obraně v čele se skvěle chytajícím Filipem Veverkou. Na druhé straně ukázal svoje zkušenosti Ondřej Šulc, který zaznamenal sedm branek. A také nesmíme zapomenout na diváky, kteří po oba dny vytvořili fantastickou atmosféru a tým do semifinále přímo dotlačili.

„Jsem rád, že naši hráči neměli strach po druhém utkání a dokázali hrát krásnou házenou, která bavila plný dům,“ hodnotil šťastný trenér Jičína Petr Mašát.

Klíčem k postupu bylo však hned první utkání série, kdy Jičín dokázal vyhrát na horké kopřivnické půdě a zadělal na postup. „Myslím, že rozhodlo právě to první utkání. Doma už jsme byli silnější a postup jsme si nenechali vzít,“ uvedl hrdina čtvrtého duelu Veverka. Naopak na druhé straně bylo po vynikající základní části znát velké zklamání. „Bohužel, náš mladý tým to nedal, i když jsme moc chtěli. Jsou to pro nás zkušenosti, je to ale strašná škoda,“ řekl trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Ilustrační fotografie.
Jičín skolil Kopřivnici a zahraje si o medaile!