K vidění byly vynikající výkony předních českých vrhačů a vrhaček jak v memoriálových disciplínách, tak i v doplňkových soutěžích. Předkrm obstaraly děti z přípravky atletického klubu, které absolvovaly trojboj – běh na 40 metrů, hod raketkou a skok daleký. Vítězové si odnesli diplomy a drobné věcné ceny od sponzorů závodu a všichni soutěžící sladkou odměnu.

Hlavní program zahájili oštěpařky, které startovaly v Memoriálu Dagmar Volfové-Bosákové. Nejvíce se dařilo rekordmance mítinku Jarmile Jurkovičové z pražského Olympu, která překonala o 26 centimetrů padesátimetrovou hranici.

Výbornou úroveň měla i soutěž diskařek. Soutěž ovládla letošní mistryně republiky Eliška Staňková z Kladna, která poslala disk do vzdálenosti 51,94 metru. Druhá skončila čtvrtá žena letošních tabulek Zuzana Kubicová ze Spartaku Praha 4 výkonem 46,15 metru a třetí Veronika Süssnerová z České Lípy, která za ní zaostala o dva metry. Vítězka disku ovládla i soutěž koulařek, když jako jediná překonala hranici třinácti metrů (13,15).

S malým zájmem běžců se setkal devětadvacátý ročník Ceny Jičína v běhu mužů na 3000 metrů. Závod se letos běžel jako Memoriál Karla Hlaváče. Vítězem se stal domácí Radek Kahánek, který těsně zaostal za hranicí deseti minut.

Na druhou stranu napínavou soutěž do posledního pokusu předvedli muži v diskařském sektoru ve čtyřiadvacátém ročníku ceny Jičína – Memoriálu MUDr. Vladislava Bosáka. Na startu se sešli čtyři ze šesti letos nejlepších českých diskobolů. Ve vyrovnané soutěži zvítězil Igor Gondor z VSK Universita Brno výkonem 56,17 metru. O pouhých deset centimetrů zaostal Tomáš Voňavka z Kladna, třetí skončil turnovský Jaromír Mazgal (55,35) a čtvrtý sparťan Tomáš Jokl (52,75). Vyrovnaná bitva do posledního vrhu probíhala i v koulařském sektoru. Šťastnější byl nakonec Pavel Krejča z Kolína, který výkonem 14,77 překonal druhého Gondora o třináct centimetrů.   Petr Šindelář