Po loňském nezvyklém podzimním ročníku se vrátili v plné parádě a na start se tak postavilo dohromady přes 400 závodníků. Přes nejisté předpovědi se vydařilo také počasí, takže se cyklisti mohli vypravit pro mnohé notoricky známou trasou přes Cidlinu a Želenici směrem na hrad Bradlec a Kumburk a dále na vrch Tábor. Odtamtud už závodníky čekala odměny v podobě dlouhého sjezdu do Jičína. Hlavní distanční závod ovládl Josef Jelínek, hned za ním pak dojel Michal Bubílek a Michal Kaněra. Nejrychlejší bikerkou se stala juniorka Eliška Kvasničková a v cyklokrosu se vyznamenala šampionka Pavla Havlíková.

Ve stejný den se uskutečnil také sedmý ročník závodu Weber City Run. Z obou sportovních akcí přispěli organizátoři na dobrou věc. Jejich charitativní dar poslouží jičínské organizaci Apropo, která letos slaví 25 let existence a na podzim peníze použijí na jubilejní benefiční akci. "Naše společnost Apropo pomáhá žít co nejnormálnější život dětem i dospělým s postižením a jejich rodinám. Letos 13. listopadu pořádáme již 20. benefiční představení. Výtěžek z této benefice pomůže zlepšovat kvalitu života 80 rodinám z Jičínska,“ uvedla ředitelka organizace Apropo paní Jitka Králová.

Sobota v Jičíně patřila sportovcům. V čele Mírového štafetového běhu doběhl starosta s pochodní

Vedle cyklistického závodu Jičínská 50 se ve městě uskutečnil také běžecký závod City Run. Zároveň v sobotu před 11 hodinou doběhl do Jičína Mírově běh v čele se starostou Janem Malým.