Naštěstí bylo počasí ke čtyřicítce hráčů přívětivé, a tak mohli Mostečtí využít celý park okolo světoznámého kostela, který byl v roce 1975 úspěšně přesunut. Vzhledem k promrzlému terénu se obtížnost značně zvýšila a navíc neustálá přítomnost vodní plochy nenechala hráče v klidu. Zastavit míček v kruhovém prostoru jamky (ta se nehloubí, jen je ohraničena provázkem) se ukázalo jako složitý oříšek, když ještě ani tráva nepomáhá.

Pravidelné nedělní tréninkové turnájky udržují jičínské hráče v kondici, aby přes zimu neztratili svoji herní jistotu. Výsledkem toho je přesvědčivé vítězství mezi kluby a především postavení Jičínských i v jednotlivcích. Navázat na loňskou mimořádně úspěšnou sezónu však nebude vůbec jednoduché. M. Jedlička obhajuje jak vítězství v celostátním žebříčku, tak i titul mistra ČR a v bodování družstev je přímo revoluční změna. Zřejmě tomu napomohl i fakt, že Exgolf Jičín již třikrát za sebou zvítězil. Nyní se bude totiž i tato kategorie počítat jako jednotlivci, tudíž se budou započítávat pouze čtyři výsledky z pěti turnajů A/B.

Jičínští svoji vyhranost dokázali prodat především v krátké základní části. Po deseti jamkách se pevně v čele usadil Petr Čeřen, tři rány ztráty nabrala dvojice P. Šváb (EGC Litvínov) a M. Jedlička a za nimi už v těsném sledu pokračovali další. V. Jedlička se do šestnáctičlenného finále probojoval, ale už pouhý úder ztráty znamenal pro Petra Berného rozstřel o postup. Neprostupné křoví bohužel zhatilo jeho plány, přitom 38 úderů by v jakémkoliv loňském turnaji zaručovalo jistý postup. Míla Petrová se zimních tréninků příliš neúčastnila, a tak nepřekvapila.

S finálovými jamkami se pořadatelé příliš nezabývali, proti loňské exkluzivní jamce (100 m přes vodu) nyní jen nechali zopakovat poslední tři jamky ze základní části. Zřejmě už zdánlivá znalost jičínské hráče ukolébala a výkon tak šel strmě dolů.

Petr Čeřen luxusní náskok prohospodařil, navíc předseda České asociace extrémního golfu F. Šrámek zahrál skvěle a Petra dostihl. Aby drama nebylo málo, M. Jedlička také zdaleka nezahrál podle představ a dostal se také do rozstřelu, ale pouze o bronz, kde nestačil na dvojku R. Hodka. Naopak prapor Jičína držel pevně Petr Čeřen, který připomněl spanilou jízdu turnajem a po zásluze vše korunoval důležitým vítězstvím. V. Jedlička se ve finále posunul na dělené sedmé místo.

Konečné pořadí turnaje: 1. P. Čeřen 43 (31+12), 2. F. Šrámek EGC WC Litvínov 43 (35+8), 3. R. Hodek Akce Praha 45 (37+8), 4. M. Jedlička 45 (34+11), 7.-11. V. Jedlička 47 (37+10). Družstva: 1. Exgolf Jičín 50,1b., 2. EGC WC Litvínov 37,5b., 3. KEG Dobruška 34,7b., 4. Akce Praha 34,1, 5. xG Ressl Most 22,5b., 6. Iron 7 Club Litvínov 12,8b., 7. Sechs Eisen 1b.

Všichni se již těší na další turnaj, tentokráte kategorie B., který uspořádá Symbióza Nebeská Rybná v Orlických horách tradičně k příležitosti oslav Josefa (dlouholetý předseda či přesněji prezident místního klasického golfového klubu se jmenuje Josef Jehlička).    (gmj, re)