Úvodní přípravný zápas juniorů se Srby trenéry příliš nepotěšil zejména z hlediska předvedeného výkonu. V první poločase se lépe nabuzení Srbové dostali do výrazného vedení, a i když se po přestávce českému výběru podařilo opakovaně přiblížit na rozdíl jediné branky, v zápase nakonec podlehl 27:29 (11:16). Výrazně střelecky se prosadilo jičínské duo Vocásek – Babák (dohromady 17 branek). Nedávno vyhlášený Talent české házené za uplynulou sezonu, Tomáš Babák, dokonce zatížil konto Srbů 12 zásahy.

Dorostenecký tým (vedený Tomášovým otcem Petrem Babákem a asistentem Jiřím Mičolou) řeší v Jablonci především otázku konečné nominace na EURO.  „Do konečné nominace toho musíme ještě mnoho rozmyslet. Přípravné zápasy i forma v trénincích by nám ale měly pomoci rozhodovat se tak, aby sestava, kterou zvolíme byla nejoptimálnější," hodnotí nelehkou situaci trenér Babák. „Všichni ukazují, že se chtějí o účast na šampionátu porvat a to je jen a jen dobře," dodává k otázce nominace Babák. V zápase se Srby se právě bojovnost jeho svěřenců výrazně podepsala pod jejich výhru 30:29 (14:15).

„Koncovka byla vyrovnaná a musím kluky pochválit i za jejich herní myšlení. V závěrečném time outu jsme si jasně řekli, co chceme hrát a poslední dva útoky jsme zvládli, zejména úspěšnou realizací domluvené kombinace. Tu rozhodující dokonce ideálně načasovanou na střelu Jonáše pět sekund před koncem," pochvaloval si trenér Babák.