Domácí potřebují body jako sůl, nastoupili i s několika pendlujícími hráči. Především Monczka a Chudoba byli vidět.

HCB OKD Karviná B – HBC Ronal Jičín B 28:27 (15:14). Utkání dvou extraligových rezerv bylo zajímavé a bylo se na co dívat. Domácí předváděli rychlou hru, hosté nezůstávali pozadu. Rychlé útoky a důrazné zakončení se střídaly na jedné i druhé straně. Karvinský celek vedl do boje především Chudoba a Monczka, oba byli neustálým nebezpečím pro hostující branku. Hosté odpovídali především díky Rychnovi a výborně pracujícímu pivotu Šebkovi. Ani jeden z týmů nedokázal v první části poločasu odskočit svému soupeři na více než dvě branky. Hosté od 14. minuty vedli, ale domácí dokázali vždy srovnat. V závěru hráli Jičínští oslabeni, čehož domácí využili a dostali se do nejtěsnějšího vedení 15:14.

Druhý poločas začali hosté lépe a převáhli misku vah na svoji stranu. Vedení 17:18 ale nedokázali udržet. Přišlo dvojnásobné vyloučení a to byla voda na mlýn domácích rychlonohých mladíků. Ti dokázali této nabídnuté výhody dokonale využít a otočit zápas ve svůj prospěch. Šňůra šesti branek byla pro další vývoj zásadní.

Avšak hosté zbraně neskládali ani za nepříznivého stavu 23:18. Bojovali dál a snažili se ostří karvinského náporu otupit. To se postupně dělo, Jičínští ukrojili z náskoku domácích na 25:22, ale zbytečné chyby a neproměněné šance potrestali znovu hráči Baníku a navýšili svůj náskok na 28:22. Ani to však hosty nezlomilo, bojovali dál a domácím již nedovolili vstřelit gól, když se Machalický blýskl několika výbornými zákroky v brance. Tlak Jičína však přišel pozdě, srovnat skóre se již nepodařilo.

Ačkoli hosté odešli poraženi, nemuseli se za svůj výkon stydět. Snažili se s domácími držet krok v rychlosti i nápaditosti, také obrana pracovala poměrně slušně. Domácí dokázali využít střeleckých kvalit Chudoby, ten byl k neudržení. Jičínským zahráli velmi dobře Rychna, bojoval nebojácně s domácí obranou, stejně jako Šebek, na něhož však řada zákroků volajících po vyloučení či sedmičce zůstala nepotrestána. Opět se dařilo Chybovi na levém křídle, na druhé straně však měla jičínská křídla nabito slepými, což v konečném účtování hrálo důležitou roli. V obraně platil svým přehledem a zkušenostmi A. Babák. Sekundovali mu vzorně Kořínek a Šulc. Oba brankáři podali stabilní výkony, Machalický v závěrečném náporu Jičína byl k nepřekonání. Škoda oné pasáže mezi 9. až 15. minutou druhé půle, kdy domácí prakticky rozhodli o zisku bodů.

Zajímavé utkání čeká mladíky Ronalu v neděli. Hostí v přímém souboji o první místo jasného favorita TJ Bystřice pod Hostýnem. Zápas začíná tradičně v 17 hodin. ⋌(mk)

Další výsledky zápasů 15. kola: Litovel – Louny 31:30, Náchod – Košutka 36:33, Bystřice pod Hostýnem – Velká Bystřice 25:22, Šumperk – Dvůr Králové 25:25, Chodov – Zlín 24:23.

Fakta z utkání:
Rozhodčí:  A. a D. Kondělkové. Sedmimetrové hody:  2/1- 2/2. Vyloučení:  4:5. ČK: 0:1 (Šebek třetí vyloučení). Diváků:  161. HBC Ronal  Jičín B: Podzimek, Machalický – Rychna 7, Šebek 5, Chyba 4, Šulc 4/2, Hošic 3, Dvořák, Jakl , Kořínek  a Pavlíček 1, Drbohlav, Kolc, A. Babák. Sled branek: 0:1, 3:1, 5:4, 6:8, 9:8, 9:10, 13:14, 15:14, 16:17, 17:18, 23:18, 25:22, 28:22, 28:27.