Jičínští svěřenci se rozhodně neztratili a ve velké konkurenci obou krajů si vedli velmi úspěšně a celkem přivezli ze Svitav 10 medailí!

Někteří jičínští plavci vystoupali na stupně vítězů hned několikrát a Petra Smolíková se stala dokonce krajskou přebornicí na nejtěžší trati 800m, kde v osobním rekordu získala zlatou medaili. Na znakových tratích získala ještě stříbrnou medaili na trati 200m a na poloviční stometrové znakové trati skončila čtvrtá.

Nejvíce kovů z jičínské výpravy celkem čtyři si vyplavala Adriana Hátlová, která získala shodně 4x bronz na tratích 50m, 200m, 400m kraul a 100m znak. Po vzoru Adriany se „do doby bronzové“ zařadily další závodnice, konkrétně Anna Viková, která po velkém boji na trati 50m motýl rychlým dohmatem získala vytouženou bronzovou medaili.

Dařilo se i dalším

Děvčata následovala i Tereza Myšková, která jak jinak získala pro jičínské barvy také bronzovou medaili a to v závodě na 100m prsa. Velkou formu a mezi deset nejlepších se zařadily i další jičínské závodnice Eliška Gollová, která v osobním rekordu skončila na pěkném 6. místě v závodě 200m znak a Amálka Bulířová se umístila 2x na 7. místě v závodech 100m motýl a 200m znak. Kvalitní výsledek zaplaval i jediný jičínský závodník Nathan Hathaway, který v obou závodech na 200m kraul a 50m motýl skončil těsně za první desítkou na 12. místě.

Skvělé štafety

Na konci každého závodního půldne se plavou velice prestižní závody štafet. Jičínská děvčata v těchto závodech nenašla už tři roky přemožitele.

S velkým odhodláním a z pozice favorita nastoupily do obou štafet potvrdit pozici nejlepších plavkyň a obhájců prvenství z loňského roku. V první polohové štafetě nastupovaly děvčata v sestavě Petra Smolíková - znak, Tereza Myšková - prsa, Adriana Hátlová - motýl a Anna Viková - kraul. Hned po prvním úseku se děvčata probojovaly na čelo závodu a tuto pozici udržely až do cíle čtyři vteřiny před domácí svitavskou štafetou a staly se za mohutného povzbuzování ostatních vítězky této štafety.

V druhé odpolední štafetě na 4x 50m kraul nastupovala jičínská děvčata ve stejném složení a čekal se velice tuhý boj, opět proti svitavské štafetě, za kterou nastupovaly dvě závodnice, které se pohybují na těchto tratích na předních místech v ČR, což potvrdil i samotný závod, který byl dramatický až do úplného konce, ve kterém nakonec zaslouženě zvítězily jičínské děvčata a staly se tak dvojnásobnými přebornicemi obou krajů ve štafetách.   (rs)