HBC Ronal Jičín – Cement Hranice 28:27 (13:11). Domácí letos ještě na své palubovce nikdo neporazil, Babák a spol. to nedovolili ani Hranicím. Minimálně první poločas byl soubojem Babáka se Stržínkem. Domácí hráli velmi ukázněně a od prvních minut si drželi náskok, ale vždy, když si Hraničtí nevěděli s míčem rady, měl Stržínek řešení a zpravidla jím byla úspěšná střela. Hranice si soupeře za celý první poločas nenechaly utéct daleko a tři minuty před přestávkou bylo dokonce vyrovnáno (11:11). Na začátku druhého poločasu se dokonce krátce vedení ujali hosté, Král ale záhy vrátil vedení domácím a ti si ho pak udrželi až do konce. Deset minut před koncem prvního utkání dokonce vedl Jičín o pět branek a zdálo se, že do odvety si ponese poměrně zajímavý náskok. Mocný finiš hostujícího celku v závěru podpořený i výbornými zákroky Kučerky a korunovaný úspěšnou sedmičkou Galuse nakonec znamenal korekci na rozdíl jediné branky a do odvety jsou tak šance prakticky vyrovnané.

Odvetné finálové utkání je na programu v neděli 31. března od 10.30 hodin v hranické hale a jeho přímý přenos mohou diváci opět sledovat i na televizních obrazovkách. Pro nejvěrnější jičínské příznivce pořádá klub zájezd. Odjezd je v neděli v 6 hodin od házenkářského hřiště.

V rámci letošní Tipgames házenkářské extraligy se už Hranice s Jičínem dvakrát střetly. V říjnu Cement Hranice zvítězil 27:26 v domácím prostředí, v únoru uspěl Jičín na své palubovce 26:19. ⋌(bv, jp)

Fakta z utkání:Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 3:6. Sedmičky: 5/3 – 5/5. Diváků: 780. HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – T. Babák 7/1, Král 6/2, Zeman 4, Bareš a Lepieš po 3, Naimann a M. Babák po 2, Kraus 1, Kvasnička, Drbohlav, Weintritt, Rychna. U hostů nejvíce Stržínek 9, Galus 6/5. Odveta: V neděli 31. března (10.30) v Hranicích. Pojeďte také!