Reprezentant Konšel hostuje v Dukle Praha a Barabáš v Brně. Ale i ostatní hráči představují zkušený celek, jenž vinou zranění klíčových hráčů a smůly v podzimní části je v tabulce ve spodních patrech. Domácí celek nečekala žádná procházka růžovým sadem, samotný zápas to pak stoprocentně potvrdil.

HBC Ronal Jičín B – Tatran Litovel 25:24 (10:9). Urputný boj se rozpoutal na jičínské palubovce od prvního hvizdu rozhodčích. Jičínští mladíci chtěli navázat na poslední domácí utkání proti Lounům, kdy prvně předvedli i domácím fandům, že hrát házenou umí. Hosté bojují o každý bod a přijeli si do Jičína pro dva. Jičínským se, stejně jako ve Strakonicích, nedařilo v úvodu v obraně. Hráči domácích nepřistupovali k soupeřovým střelcům tak, jak by měli, a tak litovelští kanonýři měli roli usnadněnou.

Naštěstí Podzimek dokázal řadu nebezpečných střel pochytat. Domácí nebyli jistí ani v útoku. Snažili se sice o rychlou házenou, ale často chyběl moment překvapení nebo finální přihrávka byla nepřesná. Obrana se přeci jenom časem konsolidovala a v útoku ukazoval alespoň Čurda, proč patří mezi tři nejlepší střelce první dorostenecké ligy. Byl však osamocen. Vyrovnaná hra pokračovala celý poločas, žádný ze soupeřů se nedokázal odpoutat od svého protivníka na více než dvě branky. Jičínští v dramatickém závěru první půle dokázali vstřelit vedoucí branku, po líbivé akci ji zaznamenal Čurda.

Také druhý poločas byl spíše bojem. Jičínští si museli dávat pozor na Konšela, který dokáže vstřelit branku snad i z poloviny hřiště. Jeho projektily mají neskutečnou ráži. To se poměrně dařilo, Drbohlav si plnil obranné úkoly velmi dobře. Dokázal ale zlobit Barabáš na křídle a Číhal ze spojky. Ve 12. minutě se přeci jenom dostali domácí do vedení o tři branky (16:13), ale svůj náskok prohospodařili tradičními chybami v rozehrávce a neproměněné koncovce. Hosté srovnali, bojovali dál. Jičínským však vyšly další dva brejky, které proměnil Babák a domácí hráči opět vedli. Drama však nekončilo.

Soupeř z Benátek Moravy cítil šanci a zle na jičínské mladíky dotíral. S vypětím sil dokázali domácí ubránit oslabení, poté hráli přesilovku sami, ale nic podstatného nevymysleli. Ve 25. minutě vedli 23:21 a měli možnost navýšení náskoku. O tuto přišli nevídanou chybou při rozehrávce, a tak se až do samotného konce museli o výsledek strachovat. Ještě v posledních pěti vteřinách znovu zbytečně ztratili míč, soupeř se však již ke střele nedostal. Jičín tak vybojoval body ve velmi vyrovnaném zápase, kterému by možná slušela remiza.
Domácí body doslova vydřeli. Museli napnout všechny síly, aby zdatného protivníka udolali. Co je potěšitelné, že se opětovně neztratili dorostenci. Čurda, Kolc a debutant Havelka patřili mezi opory v útoku i obraně. Především Čurda držel střelecký prapor hodně vysoko. V obraně i v útoku byl nepřehlédnutelný Drbohlav na pivotu. Oba brankáři podali velmi slušný výkon, ale opět se museli vypořádat s faktem, že obrana, až na výjimky, příliš nepomůže. Citelná byla neúčast Šulce a pro nemoc chyběl i Brchaň. Na některých hráčích byl jasně znát tréninkový výpadek. Jičínští si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost. Předvedli však i řadu chyb, které se mohly vymstít.

Fakta – rozhodčí: J. Dvořák, J. Dolejší. Sedmičky: 6/3 – 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváků: 220. HBC Ronal Jičín B: Podzimek, Machalický – Čurda 10/3, Drbohlav 5, Babák 3, Hošic 2, Chyba 2/1, Rychna, Havelka a Kolc 1, Bartoš, Šebek, Chýlek. Sled branek: 0:1, 1:3, 4:3, 7:6, 8:9, 8:9, 10:9, 11:12, 16:13, 19:17, 19:19, 21:20, 23:21, 25:23, 25:24.

12. Ústí nad Labem ⋌13 3 0 10 325:406  6

Jičínský celek čeká tuto neděli obrovská výzva – vedoucí celek HC Zlín. Ten vede jasně první ligu, neztratil ani bod, uštědřil lekci Jičínským i v podzimním zápase na jejich palubovce.⋌(mk)