Jičínská cykloliga 2016, seriálu silničních časovek v okolí Jičína pokračoval svým čtvrtým letošním závodem. Pořadatelé z oddílů Cyklo ski J. Žitník a SSC Železný Brod připravili převážně rovinatý chronometr mezi Bukvicí a Sedlištěm u Libáně. Jelo se za krásného slunečného letního počasí a na start se postavilo 29 závodníků a závodnic.

Vítězem závodu se stal s velkým náskokem Jakub Nechanický v čase 17:18 (SSC Železný Brod) před svým kamarádem a oddílovým kolegou Tomášem Malíkem (17:50), třetí místo obsadil nováček Michal Rydval 17:53 z oddílu Vinohradské šlapky, který zároveň vyhrál i podkategorii muži B (věk 40 – 49 let). Jakub Nechanický tak triumfoval již ve třech ze čtyřech letošních závodů a zatím jednoznačně míří za dalším triumfem v Jičínské cyklolize 2016.

V ostatních kategoriích zvítězili Ondřej Bříza z CK Gruppetto v dorostencích (21:35), veterány vyhrál Karel Prager z Vinohradských šlapek (18:58), kategorii ženy ovládla Lenka Vávrová z SSC Železný Brod a dorostenky Nella Sudková (24:49) z Cyklo Špicar Jilemnice.


Dalším závodem letošního cyklistického seriálu Jičínská cykloliga 2016 bude 29.6. závod se startem ve Vidochově. Startuje se jako vždy ve středu od 17:30, přihlásit se je možné 30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou stratu je cyklistická přilba. Celkový vítěz získá pohár a stejně jako další nejlepší, hodnotné věcné ceny.

Výsledky, propozice a další zajímavosti z jednotlivých závodů, budou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách http://jcl.wbs.cz.

Další program seriálu: 29. června Vidochov, 13. července Košov, 27. července Klepanda a finále letošní cyklistické tour se bude konat 10. srpna již tradičně s hromadným startem na Tábor.


Výsledky 4. závodu Bukvice – Sedliště a zpět (pořadí, jméno, oddíl, výsledný čas):
1. Nechanický Jakub SSC Železný Brod 17:17:00
2. Malík Tomáš SSC Železný Brod 17:50:00
3. Rydval Michal Vinohradské šlapky 17:53:00
4. Šlégl Martin Lawi Granfondo 18:03:00
5. Šlégl Jiří Lawi Granfondo 18:40:00
6. Prager Karel Vinohradské šlapky 18:58:00
7. Háze Martin KC Slavia Praha 19:26:00
8. Hysek David IB Alcudia 19:27:00
9. Rys Miloslav Hořice 19:50:00
10. Novotný Jan Continental 19:54:00
11. Fikar Martin Bakako Nová Paka 20:14:00
12.-13. Vomáčko Petr Loko Nymburk 20:21:00
12.-13. Živný Mirek KC Kooperativa 20:21:00
14. Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 20:25:00
15. Šír Daniel Lázně Bělohrad 20:28:00
16. Živný Pavel KC Kooperativa 20:33:00
17. Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 20:45:00
18. Pekárek Jan Cyklo Špicar Jilemnice 21:20:00
19. Chocenský Milan CK Nový Bydžov 21:25:00
20.-21. Bříza Ondřej CK GRUPPETTO 21:35:00
20.-21. Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 21:35:00
22. Mašek Ondřej Hrdlořezy 21:38:00
23. Vobecký Tomáš Vinohradské šlapky 21:41:00
24. Vávrová Lenka SSC Železný Brod 22:05:00
25. Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 22:13:00
26. Staňková Zuzana Cyklo Špicar Jilemnice 22:59:00
27. Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 23:32:00
28. Sudková Nella Cyklo Špicar Jilemnice 24:49:00
29. Pekárková Anna Cyklo Špicar Jilemnice 25:36:00

Průběžné pořadí po 4. závodech:
1. M1 Nechanický Jakub SSC Železný Brod 313
2. M1 Malík Tomáš SSC Železný Brod 295
3. M2 Šlégl Martin LAWI Granfondo 268
4. M1 Šlégl Jiří LAWI Granfondo 242
5. M1 Háze Martin KC Slavia Praha 221
6. M1 Novotný Jan Continental 201
7. V Holas Jiří Cyklopoint Jičín 192
8.-9. M1 Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 178
8.-9. M1 Živný Mirek KC Kooperativa 178
10. M1 Kunt Lukáš Jičín 156
11. M1 Šubr Martin B-Maniax 150
12. M1 Benda Michal Cyklo BENDA 143
13. D Bříza Ondřej CK Gruppetto 142
14. M1 Živný Pavel KC Kooperativa 141
15. V Prager Karel Vinohradské šlapky 137
16.-17. M2 Dlab Jaroslav SSC Železný Brod 126
16.-17. V Kudrnáč Miloslav Cyklopoint Jičín 126
18. V Lauda Pavel Turista Všetaty 123
19. M2 Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 118
20. M1 Fikar Martin Bakako Nová Paka 115
21. M2 Šír Daniel Lázně Bělohrad 112
22. V Hysek David IB ALCUDIA 110
23. V Holík Jaroslav SKC Pečky 107
24. M1 Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 104
25. V Rys Miloslav Hořice 103
26. M2 Chocenský Milan Nový Bydžov 99
27. M1 Mašek Ondřej Hrdlořezy 89
28. M1 Pekárek Jan Cyklo Špicar Jilemnice 84
29. V Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 81
30. M1 Šorm Jiří Whirpool Author 80
31. M2 Rydval Michal Vinohradské šlapky 73
32.-33. M1 Hušek Martin SSC Železný Brod 62
32.-33. M2 Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 62
34. V Vokatý Vladimír SKC Pečky 60
35. M1 Vaníček Vojtěch Bakako Nová Paka 50
36.-37. Z Staňková Zuzana Cyklo Špicar Jilemnice 48
36.-37. V Vomáčko Petr TJ Lokomotiva Nymburk 48
38. Z Vávrová Lenka SSC Železný Brod 45
39.-40. Z Kuntová Vendula Jičín 44
39.-40. D/Z Sudková Nella Cyklo Špicar Jilemnice 44
41. D/Z Pekárková Anna Cyklo Špicar Jilemnice 43
42.-43. M1 Jindra Jan Jičín 34
42.-43. Z Maternová Kateřina Cyklo Team Louny 34
44. V Kazda Jiří Cyklopoint Jičín 29
45. M1 Vobecký Tomáš Vinohradské šlapky 28
46. M1 Vagenknecht Tomáš Bakako Nová Paka 25
47. M2 Just Pavel Cyklo BENDA 24
48.-49. Z Korvasová Tereza Cyklo Team Louny 22
48.-49. M2 Imlauf Martin Rudá Hvězda Valdice 22
50. M2 Pour Pavel Rudá Hvězda Valdice 21.    (jji, re)