Za podpory oddílů Cyklo ski J. Žitník a SSC Železný Brod a především jejich příznivců pod vedením Martiny Hrdinové je připraven pro všechny cyklistické nadšence již 17. ročník seriálu silničních časovek v okolí Jičína, který je určený pro nejširší cyklistickou veřejnost a nese název Jičínská cykloliga. Stejně jako v předchozích letech se bude bojovat nejen o dílčí prvenství, ale také o body do celkového pořadí. Boduje vždy prvních 50 závodníků.

Celkem se pojede osm závodů, které určí konečné pořadí, přičemž dva nejhorší výsledky se škrtají. Bojuje se i o prvenství v jednotlivých kategoriích. Dorost (10 – 16 let včetně), muži I. (17 – 39 let včetně), muži II. (40 – 49 let včetně), senioři (50 a více let) a ženy (17 a více let). Startuje se vždy ve středu od 17.30 hodin, přihlásit se je možné 30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou stratu je cyklistická přilba. Startovné zůstává stejné jako v loňském roce, tedy 50 Kč. Celkový vítěz získá pohár a stejně jako další nejlepší hodnotné věcné ceny.

Výsledky a propozice jednotlivých závodů, budou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách http://jcl.wbs.cz, kde je například i kompletní archiv výsledků ze všech šestnácti uskutečněných ročníků a další zajímavosti, jako traťové rekordy, statistiky i fotografie.

Program seriálu: 27. dubna Lochov, 11. května Pleskoty, 25. května – zde dochází k novince – závodníci mohou do 11. května hlasovat (na uvedených internetových stránkách http://jcl.wbs.cz) o tom, kterou trať si chtějí zajet – buď tradiční „Prachovák" nebo nově vloženou rovinatou trať z minulého roku Lázně Bělohrad – Miletín a zpět, 8. června a Bukvice, 29. června Vidochov, 13. července Košov, 27. července Klepanda a finále letošní tour se bude konat 10. srpna již tradičně s hromadným startem na Tábor.

Z důvodu špatného stavu vozovky mění letos pořadatelé místo startu prvního závodu Jičínské cykloligy – Jičín – Lochov – Jičín. Start bude na odbočce u letiště směrem na Vokšice, místo tradičního startu u jičínského hřbitova.

Jen o týden později, tedy 5. dubna se závodem Železnice -Tábor rozjede na také bikový WEBER Cup veškeré informace naleznete na www.fitclubjicin.cz.   (jji ,re)