Pořadatelé z oddílů Cyklo ski J. Žitník a SSC Železný Brod připravili nejprve trať Nové Paky na Vidochov a poté nejtvrdší vrchařskou prověrku v širém okolí, a to stoupání z Cidliny na Košov.

Na start závodu v Nové Pace se postavilo 37 závodníků v různých věkových kategoriích. Jelo se za krásného slunečného počasí od pivovaru až do Vidochova. Vítězem se stal zaslouženě Jiří Šorm z Whirpool Author (na snímku) ve vynikajícím čase 15:26. Na druhém místě se umístil průběžně vedoucí závodník Jičínské cykloligy Jakub Nechanický z SSC Železný Brod (16:05) a třetí místo získal jeho oddílový kolega Tomáš Malík (16:57).
Mezi muži nad 40 let zvítězil Martin Šlégl z Lawi Granfondo, veterány zaslouženě vyhrál Jiří Holas.

I když meterologové hlásili v den šestého podniku Cykloligy nepříznivé počasí, jelo se na Košov za příjemného počasí a pršet začalo až po odjetí závodu.
Vítězem závodu se s přehledem stal Jiří Šorm z Whirpool Author, který zároveň vytvořil nový stávající rekord 8:37 (dosud byl 8:50), v závěsu za ním dle očekávání skončil Lukáš Kunt z Jičína v taktéž výborném čase 9:06. Třetí místo bral Vít Řehák z Cyklo Helios v čase 9:25.

V kategorii muži B (40-49let) zvítězil Rudolf Cogan z Nové Paky, který tentokrát porazil Martina Šlégla. Kategorii veteránů ovládl Jiří Holas z Cyklopoint Jičín (10:08) před Karlem Pragrem z Vinohradských šlapek (10:11).

V celkovém pořadí zůstal ve vedení i přes neúčast v tomto závodě Jakub Nechanický z SSC Železný Brod (pracovní povinnosti), na druhé místo se probojoval Martin Šlégl (Lawi Granfondo), který odsunul na třetí pozici Tomáše Malíka, taktéž z SSC Železný Brod.

Dalším závodem letošního cyklistického seriálu Jičínská cykloliga 2016 bude 27. července Klepanda, tedy další těžká zkouška, která bude svědčit vrchařům. Poté již na účastníky čeká finále letošní JCL již tradičně s hromadným startem na Tábor, a to 10. srpna.

Startuje se jako vždy ve středu od 17.30, přihlásit se je možné třicet minut před začátkem závodu v místě startu.
Jedinou podmínkou startu je cyklistická přilba. Výsledky, propozice a další zajímavosti z jednotlivých závodů jsou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách http://jcl.wbs.cz.

Výsledky 5. závodu Nová Paka – Vidochov (pořadí, jméno, oddíl, výsledný čas):
1. Šorm Jiří Whirpool Author 15:26:00
2. Nechanický Jakub SSC Železný Brod 16:02:00
3. Malík Tomáš SSC Železný Brod 16:57:00
4. Šlégl Jiří LAWI Granfondo 17:19:00
5. Šlégl Martin LAWI Granfondo 17:28:00
6. Holas Jiří Cyklopoint Jičín 17:50:00
7. Živný Mirek KC Kooperativa 18:14:00
8. Novotný Jan Continental 18:22:00
9. Pešl Josef TT Loko Beroun 18:24:00
10. Kudrnáč Miloslav Cyklopoint Jičín 18:28:00
11. Hysek David IB Alcudia 18:35:00
12. Lauda Pavel Turista Všetaty 18:55:00
13. Cogan Rudolf Nová Paka 19:00:00
14. Šír Daniel Lázně Bělohrad 19:12:00
15. Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 19:21:00
16. Chocenský Milan CK Nový Bydžov 19:24:00
17. Fikar Martin Bakako Nová Paka 19:28:00
18. Živný Pavel KC Kooperativa 19:33:00
19. Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 19:37:00
20. Polák Michal Bakako Nová Paka 19:49:00
21.-22. Pekárek Jan Cyklo Špicar Jilemnice 19:57:00
21.-22. Mašek Ondřej Hrdlořezy 19:57:00
23. Bříza Ondřej CK GRUPPETTO 20:03:00
24. Rieger Jiří Spartak Vrchlabí 20:07:00
25. Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 20:38:00
26. Maternová Kateřina Cyklo Team Louny 22:05:00
27. Rieger Marek Spartak Vrchlabí 22:29:00
28. Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 22:36:00
29. Zikmundová Anita Cyklo Team Louny 22:40:00
30. Hanušová Dominika Lomnice nad Popelkou 22:56:00
31. Drška Vladimír KC Pivovar Vratislavice 23:18:00
32. Sudková Nella Cyklo Špicar Jilemnice 23:23:00
33. Pekárková Anna Cyklo Špicar Jilemnice 23:33:00
34. Kroupa Jan Lomnice nad Popelkou 23:38:00
35. Piták Matěj KAH Vrchlabí 24:31:00
36. Cogan Mikuláš Nová Paka 25:05:00
37. Suková Zdenka Brdo 25:18:00

Výsledky 6. závodu – Košov (pořadí, jméno, oddíl, výsledný čas):
1. Šorm Jiří Whirpool Author 8:37:00
2. Kunt Lukáš Jičín 9:06:00
3. Řehák Vít Cyklo Helios 9:25:00
4. Živný Mirek KC Kooperativa 9:37:00
5. Kozák Matouš ZP Cyklo 9:39:00
6. Kubíček Michal Vinohradské šlapky 9:47:00
7. Šubr Martin B-Maniax 10:02:00
8. Cogan Rudolf Nová Paka 10:07:00
9. Holas Jiří Cyklopoint Jičín 10:08:00
10. Prager Karel Vinohradské šlapky 10:11:00
11. Šlégl Martin Lawi Granfondo 10:20:00
12. Fikar Martin Bakako Nová Paka 10:21:00
13. Záveský Vojtěch Lázně Bělohrad 10:39:00
14.-15. Šmejc Petr KC Pedál 10:45:00
14.-15. Koudelka Dominik Cyklo Vysoké n. J. 10:45:00
16. Novotný Jan Continental 10:46:00
17. Kudrnáč Miloslav Cyklopoint Jičín 10:50:00
18. Šír Daniel Lázně Bělohrad 10:52:00
19. Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 11:01:00
20. Bříza Ondřej CK Gruppetto 11:03:00
21. Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 11:13:00
22. Chlupáč Jan SSC Železný Brod 11:18:00
23. Lauda Pavel Turista Všetaty 11:23:00
24. Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 11:32:00
25. Kubíček Zdeněk Mnichovo Hradiště 11:46:00
26. Maternová Kateřina Cyklo Team Louny 12:07:00
27. Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 12:16:00
28. Piták Matěj KAH Vrchlabí 14:02:00
29. Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 14:49:00
30. Cogan Mikuláš Nová Paka 15:06:00

Průběžné pořadí po šesti závodech: 1. M1 Nechanický Jakub SSC Železný Brod 389
2. M2 Šlégl Martin LAWI Granfondo 385
3. M1 Malík Tomáš SSC Železný Brod 368
4. M1 Šlégl Jiří LAWI Granfondo 312
5. V Holas Jiří Cyklopoint Jičín 311
6. M1 Živný Mirek KC Kooperativa 309
7. M1 Novotný Jan Continental 299
8. M1 Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 254
9. M1 Šorm Jiří Whirpool Author 240
10. M1 Kunt Lukáš Jičín 232
11. M1 Háze Martin KC Slavia Praha 221
12. V Kudrnáč Miloslav Cyklopoint Jičín 216
13. M1 Šubr Martin B-Maniax 211
14. D Bříza Ondřej CK Gruppetto 202
15. M1 Fikar Martin Bakako Nová Paka 201
16. V Lauda Pavel Turista Všetaty 199
17. M2 Šír Daniel Lázně Bělohrad 192
18. V Prager Karel Vinohradské šlapky 189
19. M2 Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 179
20. M1 Živný Pavel KC Kooperativa 177
21. V Hysek David IB ALCUDIA 160
22. M1 Benda Michal Cyklo BENDA 143
23. M2 Chocenský Milan Nový Bydžov 139
24. M1 Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 134
25.-26. M2 Dlab Jaroslav SSC Železný Brod 126
25.-.26. V Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 126
27. M1 Mašek Ondřej Hrdlořezy 119
28. M1 Pekárek Jan Cyklo Špicar Jilemnice 114
29. M2 Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 112
30. V Holík Jaroslav SKC Pečky 107
31. M2 Cogan Rudolf Nová Paka 104
32. V Rys Miloslav Hořice 103
33. Z Maternová Kateřina Cyklo Team Louny 84
34.-35. M2 Rydval Michal Vinohradské šlapky 73
34.-35. M1 Řehák Vít Cyklo Helios 73
36. M1 Kozák Matouš ZP Cyklo 67
37. M1 Kubíček Michal Vinohradské šlapky 64
38. D/Z Sudková Nella Cyklo Špicar Jilemnice 63
39. M1 Hušek Martin SSC Železný Brod 62
40. D/Z Pekárková Anna Cyklo Špicar Jilemnice 61
41. V Vokatý Vladimír SKC Pečky 60
42. D Piták Matěj KAH Vrchlabí 58
43. M1 Pešl Josef TT Loko Beroun 55
44. M1 Vaníček Vojtěch Bakako Nová Paka 50
45.-46. Z Staňková Zuzana Cyklo Špicar Jilemnice 48
45.-46. V Vomáčko Petr TJ Lokomotiva Nymburk 48
47.-49. M1 Záveský Vojtěch Lázně Bělohrad 46
47.-49. M1 Šmejc Petr KC Pedál 46
47.-49. D Koudelka Dominik Cyklo Vysoké nad Jizerou 46
50. Z Vávrová Lenka SSC Železný Brod 45
51. Z Kuntová Vendula Jičín 44
52. D Cogan Mikuláš Nová Paka 36
53. M1 Jindra Jan Jičín 34
54. M1 Polák Michal Bakako Nová Paka 32
55.-56. V Kazda Jiří Cyklopoint Jičín 29
55.-56. V Chlupáč Jan SSC Železný Brod 29
57.-58. M1 Vobecký Tomáš Vinohradské šlapky 28
57.-58. D/Z Zikmundová Anita KAH Vrchlabí 28
59. V Rieger Jiří Spartak Vrchlabí 27
60. M2 Kubíček Zdeněk Mnichovo Hradiště 26
61. M1 Vagenknecht Tomáš Bakako Nová Paka 25
62.-63. M2 Just Pavel Cyklo BENDA 24
62.-63. D Rieger Marek Spartak Vrchlabí 24
64.-65. Z Korvasová Tereza Cyklo Team Louny 22
64.-65. M2 Imlauf Martin Rudá Hvězda Valdice 22
66.-67. M2 Pour Pavel Rudá Hvězda Valdice 21
66.-67. Z Hanušová Dominika Lomnice nad Popelkou 21
68. V Drška Vladimír KC Pivovar Vratislavice 20
69. M2 Koďousek Daniel SKC Pečky 19
70.-71. Z Mošová Andrea IB ALCUDIA 17
70.-71. M1 Kroupa Jan Lomnice nad Popelkou 17
72. M2 Staněk Tomáš Bakako Nová Paka 15
73. Z Suková Zdenka Brdo 14
74. M2 Kadlec Petr SSC Železný Brod 10
75. D Nýdrle Filip Bakako Nová Paka 9
76. D/Z Šimková Jara Cyklo Špicar Jilemnice 5
77. M1 Vondráček David Spastic Sport Praha 3.      (jji, re)