Na kole reprezentuje Cyklosport Kerda v Liberci. Tolik ve stručnosti o MARTINU ŠLÉGLOVI. Více se už dozvíte z našeho rozhovoru.

Kdy a jak jste s cyklistikou začínal?
Na kole jsem začal jezdit asi v pětadvaceti letech. Zpočátku to byly jen výlety s kamarády většinou na pivo. Postupně začínalo být více a více kilometrů až přišly i nějaké závody. A asi po třech letech jsem cyklistice propadl úplně a začal opravdu trénovat a závodit. Prvním oddílem byl ACC Mladá Boleslav.

A jak se Vám líbí Jičínská cykloliga, pokolikáté už startujete, co říkáte letošnímu ročníku?
Jičínskou cykloligu jsem letos absolvoval po třetí. Třetí rok mám tedy postaráno vždy ve středu o kvalitní trénink a konfrontaci s ostatními cyklisty v regionu.

A co říkáte letošnímu ročníku?
No super, jako všechny minulé. Všem organizátorům patří velký dík.

Co by se podle Vás mohlo v příštích ročnících změnit?
Organizace je zaběhlá a hlavně funkční, výsledky prakticky ihned po dojezdu, takž asi nic. Vlastně něco přece. Vypustil bych závody na Košov a Kumburk. Ale to nemyslím vážně, občas se musí i do kopce.

Jakého nejlepšího úspěchu jste dosáhl a kterého výsledku si nejvíce ceníte?
Nejlepší pro mě byla sezona 2004. Stal jsem se mistrem republiky masters (30 až 40let) v časovce, v silničním závodě jsem skončil druhý a celkově jsem vyhrál extraligu masters ve své kategorii.

Máte svůj sportovní vzor, můžete ho prozradit i našim čtenářům?
Líbí se mi více sportovců, ale nějaký vyložený sportovní vzor nemám.

Kterým sportům se ještě věnujete?
Přes léto je to prakticky jen kolo. Většinou silniční, ale jezdím závody i na horském a to kratší maratony, ale i orientační. Přes zimu pak běžky, běh a fotbálek v tělocvičně.

Čeho byste chtěl v cyklistice či ve sportu ještě dosáhnout?
Hlavně toho, aby mě to ještě dlouho bavilo a pokud bude tak nějaký ten úspěch snad ještě přijde. Dopředu si moc neplánuji a když, tak to jsou přání tajná.

Vaše záliby, zájmy, co nejraději jíte a jakou osobnost uznáváte?
Jako cyklista už moc jiných zálib mít nejde, ale když něco, tak bych řekl že takové to domácí kutilství. Docela si při tom odpočinu a baví mě, když je vidět nějaký výsledek. V zimě trávím dost času na horách. A oblíbené jídlo? Olomoucký v bramboráku a makové buchty, samozřejmě od maminky.

Jak prožijete letošní léto. Čekají Vás nějaké závody a kam zamíříte na dovolenou?
Léto strávím na dětském táboře jako hospodář. Tam jezdíme s manželkou už několik let. A letos to pro nás bude vlastně i dovolená, protože nic jiného neplánujeme. Závodů mě čeká ještě dost. Tím nejdůležitějším bude 10. srpna mistrovství republiky masters v silničním závodě v Sokolově. Dále prakticky každý víkend nějaký závod, někdy i dva, a to až do konce září.