V programu nechyběly ani kategorie juniorů a juniorek či jezdců do 23 let.

Další závody

Technicky náročná a účastníky vychvalovaná trať závodu je situována do známého lyžařského centra, a je divácky velice atraktivní. I to přispělo k neuvěřitelně vysoké návštěvnosti, skvělé divácké kulise a díky tomu se nejen v zákulisí začíná hovořit o tom, že Nové Město by mohlo v případě zájmu v blízké budoucnosti hostit i mistrovství světa! Výsledky elitních kategorií a zejména vítězství Jaroslava Kulhavého oblétlo snad všemi médii.

Ale podobně to podél trati vypadalo při sobotních závodech, kdy zástupy fanoušků hnaly mladé české reprezentanty vpřed. Na startu nechyběla ani jičínská bikerka Vendula Kuntová (GT Czech Team), která zde nastoupila v reprezentačním dresu. Závod juniorek byl vypsán na jedno zaváděcí a tři celá kola a již od startu bylo na co koukat. Vendula se po startu dostala do druhé skupiny, bojující o sedmé až desáté místo.

Postupně však všechny soupeřky ze skupiny s přehledem setřásla a skvělou jízdou v těžkých výjezdech a v technických pasážích stahovala ztrátu na první skupinu. Nakonec závod Světového poháru dokončila na vynikajícím sedmém místě a vyrovnala tak svůj výsledek z tohoto podniku v Dolby Forest. Jak po závodech řekla, s výsledkem byla naprosto spokojená, protože tady byla kompletní světová špička.

Díky skvělému výsledku z Nového Města na Moravě se Kuntová nominovala i na další podnik Světového poháru do italského Val di Sole, kde oblékne reprezentační dres a pokud potvrdí svoji skvělou formu, čeká ji místo prvního dne ve školní lavici mistrovství světa ve švýcarských Champérách! ⋌Jiří Kapucián