„To, že po mě půjdou, jsem očekával, ale ataky Kvašnina, s nímž bojuji o stříbro, byly daleko za hranicí regulérnosti. V první jízdě jsem dojel druhý, ve druhé čtvrtý, když mě minimálně třikrát tvrdě atakovali. Vrchol přišel ve třetí jízdě, kdy přišel od Kvašina cílený úder na moje kolo a již tak notně poničené auto vyřadil z dalších bojů. Navíc jsme zjistili po likvidačním nárazu i poškození převodovky.“

Bez trestu!

V té době jel Fejfar na první pozici, když startoval do této rozjížďky ze druhé řady a hned v první zatáčce všechny předjel. Evidentně úmyslný a nebezpečný manévr ruského závodníka zůstal bohužel nepotrestán. Velký soupeř lužanského závodníka maďarský jezdec Kárai dokonce přinesl natočené video pro případné použití při řešení tohoto konfliktu. Bylo to sportovní gesto, ale komisaři tento přestupek vůbec neřešili.

Trať v Maggioře přitom Fejfarovi sedí, už tu několikrát vyhrál. Letos „díky“ přičinění soupeřů neodstartoval kvůli zničenému autu ani do finále B, ze kterého mohl v případě vítězství jít ještě do „áčka“. Navíc již zmiňovaný Kvašnin divizi jedna vyhrál.

Václav Fejfar tak bude muset odrážet nápor čtvrtého Káraie, aby v posledním závodě ve Francii alespoň uhájil bronzovou příčku. Tým se tak musel neočekávaně vrátit do domů, aby se mechanici pustili do opravy poškozeného vozu v domácí garáži v Lužanech.

Závody budou o to těžší, že Václav Fejfar ve francouzském Saint Igny nikdy nestartoval. Ví pouze, že ho čeká klasická autokrosová trať plná kamenů s mírným výškovým profilem. Pavel Vydra