Na stupně vítězů vystoupili Jaroslav Šádek, který skončil na druhém místě v divizi I (plechová auta) do 1600 ccm. Zlatý věnec si odvezl Martin Babák, ten jezdí stejnou divizi, ale do 1300 ccm.

Zatím druhý

Martinovi se v Dolním Bousově, kde startovalo sedmnáct aut, dařilo, v rozjížďkách skončil dvakrát první, jednou dojel druhý, takže ve finále měl možnost vybrat si tu nejvýhodnější pozici. A nabídnuté šance plně využil. Stylem start – cíl si dojel pro zlatý věnec, pohár a hlavně cenné body. Letos totiž odjel čtyři závody a v průběžném pořadí je zatím na stříbrné pozici s šestibodovou ztrátou na vedoucího jezdce. Seriál Kosice cup má celkem deset dílů. Průběžné pořadí po čtyřech závodech: 1. Jan Tomeš (Hradec Králové) 98 bodů, 2. Martin Babák 92, 3. Petr Podolák (Mladá Boleslav) 86.

Takových výsledků by Martin nedosáhl bez dobrého zázemí a pomoci. „Velmi si cenním práce mechaniků Martina Kejzrala, Michala Nováka, Mirka Nováka i dalších,“ dodává mladý závodník, člen Motorsportu Babák, který kráčí ve stopách svého otce Jiřího Babáka. Ten dlouhá léta jezdil mistrovství republiky s buginou v divizi 3.

“O víkendu se těším do Štikovské rokle, kde pojede evropská elita, bude tam skvělá atmosféra, ale hned za týden mě tam čeká další závod Kosice cupu, kde bych opět rád uspěl,“ říká na závěr. Autokros je náročný a drahý sport, ať se mu daří!