Těžké rozlosování a poslední čtyři utkání na palubovkách prvních dvou družstev tabulky dávalo tušit, že když alespoň třikrát vyhrají a dvakrát z toho v městě safari, bude stříbro! Lehká odpověď. Je, ale byl to boj.

Réma Rychnov nad Kněžnou – TJ Jičín 2:3 a 3:0. V prvním utkání prohrávala jičínská děvčata již 2:0 a zvítězila 3:2. V druhém již neměla sílu na jasného vítěze soutěže, ale je vidět, že svou kůži neprodala lacino.

Potom vedla cesta za stříbrem jen přes dvě vítězství ve Dvoře Králové, který byl druhý. Soustředěný výkon hráček, trenérů i hlasitého doprovodu fanynek a fanoušků z Jičína vedl k vítězství a stříbru. ,,Jičín se nezdá, Jičín je hvězda, Jičín je nejlepší!“

Dobrá parta

TJ Dvůr Králové – TJ Jičín 0:3 ( -17, -16, -23) a 1:3 ( 22, -22, -12, -22). Vývoj obou utkání nebyl tak jednoznačný, ale jičínské hráčky dokázaly hlavně v koncovkách jednotlivých setů zahrát na své maximum a uhrát rozhodující body. Všichni aktéři utkání si hru vychutnali do poslední kapky a nezbývá než děvčatům poblahopřát, protože jejich forma stoupala celou sezonou.

Po dvaceti letech se tu zase dala dohromady parta, která může jičínskému sportu ještě něco dát k dobrému jménu. Zasloužily se o to Lucie Dytrychová, Veronika Novotná, Monika Drahoňovská, Jana Vosáhlová, Kamila Zákoutská, Petra Vocásková, Daniela Zelfelová, Tereza Vzoreková, Nikola Hrnčalíková, Kristýna Rybářová, Dana Schejbalová, Lenka Helikarová, Šárka Doležalová. Trenéři Vladimíra Dytrychová, Petr Hanke a Jiří Bezdíček. (jb)