I tak se jednalo o náročné hrací dny, kdy každé družstvo muselo zvládnout čtyři, většinou náročná, utkání.
Již po dvou turnajích se oddělila trojice Jaroměř, Náchod a Jičín. Všem bylo jasné, že mezi nimi se rozhodne o závěrečném medailovém pořadí a budou třeba rozhodovat i maličkosti v jednotlivých turnajích.

Boj až do konce

Posledního turnaje v Týništi nad Orlicí se již nezúčastnilo družstvo Jaroměře, které si přece jen v průběhu soutěže vybojovalo malý náskok a mělo již přebornický titul v kapse. Před tímto turnajem byla TJ Jičín na třetím místě a jen všechna vítězná utkání a navíc jedno další „zaškobrtnutí“ Náchoda je mohlo posunout na druhé místo k zisku stříbrných medailí.
V dobré formě se na tomto turnaji představilo družstvo Třebechovic pod Orebem, které potrápilo nejen družstvo Jičína (když s námi prohrálo až ve třetím setu 6:15). Bylo nutno čekat jak se rozplete koncovka celé soutěže. Náchod nastoupil proti Třebechovicím a měl předtím druhé místo skoro jisté, jenomže právě to skoro se ukázalo jako štěstíčko pro TJ Jičín. Náchod prohrál v rozhodujícím třetím setu 17:15 a opustil druhé místo, které tak přenechal hráčkám TJ Jičín. Ty totiž v průběhu turnaje další set už neztratily, a tak po výsledcích 2:0 s Náchodem, Týništěm nad Orlicí, Dvorem Králové n. L. a 2:1 s již zmiňovanými Třebechovicemi dotáhly bodově Náchod a díky lepšímu poměru setů se umístily před ním.

Pořadí

Závěrečné pořadí soutěže: 1. Jaroměř 37 bodů, 2. TJ Jičín 35 (sety 32:12), 3. Náchod 35 (32:16) 4. Týniště n. Orl. 27, 5. Třebechovice p. Or. 26 a 6. Dvůr Králové 20.
V barvách TJ Jičín soutěž odehrály tyto hráčky: Nikola Hrnčalíková, Kristýna Rybářová, Lucka Matoušková, Lucka Měšťanová, Terka Kracíková, Denisa Kovářová, Ilča Králová a Martina Postolková pod vedení trenérů Petra Hankeho,Vlaďky Dytrychové a Jirky Bezdíčka.
Tato medaile je již třetím medailovým úspěchem dívčího volejbalu TJ Jičín v této sezoně, po kadetkách a juniorkách nyní mladší žákyně. Je dobré, že i stávající hráčky tohoto družstva mají své následovnice pro příští roky. Několikaletá práce s dívčím volejbalem přináší úspěchy a je i dobrou reprezentací a propagací sportu v Jičíně v krajském měřítku.