Frýdecko-Místečtí již měli za sebou dvě utkání, když prohráli na půdě nováčka v Hustopečích a v Karviné. Proto brali jediné, první bodový zisk. Na ten však měli po skvělém představení v úvodním kole zálusk také házenkáři Jičína. Do týmu se po menších zdravotních problémech vrátil Masák, naopak pro nemoc chyběl Lepieš, jeden z nejlepších hráčů prvního utkání s Duklou.


SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 35:22 (18:9). Začátek zápasu výrazně poznamenal celé utkání. Jičínští naprosto zaspali úvodní minuty a tvrdě za to zaplatili. Hosté vyrobili několik technických chyb (Babák), stříleli z nepřipravených pozic a nepokrývali rychlé brejky nadšeně bojujících hráčů domácího SKP. Velmi rychle tak byl stav 4:0. První branku hostí vstřelil Půta a snížil na 4:1, ovšem domácí znovu odpověděli čtyřbrankovou šňůrou a rázem byl rozdíl ve skóre sedm gólů, 8:1.

Nedařilo se

Jičínským nepomohl ani oddechový čas, který si trenéři logicky vyžádali. Hosté byli z průběžného stavu očividně zaskočeni, prakticky nic se jim nedařilo a Frýdecko-Místeckým úlohu velmi usnadnili. Na konci druhé desetiminutovky naši házenkáři na chvíli zvedli hlavu, snížili na 11:5 a v těchto okamžicích neproměnili dva brejky. Místo toho, aby hosté snížili a dostali domácí svým náporem pod tlak, následoval přesný opak. Domácí s přehledem a velkým sebevědomím předváděli líbivou házenou, na kterou hosté nenacházeli protizbraň. Do kabin se tak odcházelo za hrozivého výsledku 18:9, na straně Jičína se navíc zranil pilíř defenzívy Bareš.


Do druhé půle vstoupili Jičínští odhodláni vývoj utkání alespoň zdramatizovat. Z prvního útoku sice Hrubým snížili, ovšem další čtyři branky v jičínské síti prakticky vše rozhodly, 22:10. Zbytek utkání se již víceméně pouze dohrával. Hráči Frýdku-Místku si v pohodě hlídali výrazný náskok, Jičínští si naopak vypíjeli svůj kalich hořkosti až do dna. Hosté se stále pokoušeli vedení domácích zmírnit, ovšem tentokrát stálo vše proti nim. Odražené balóny si vždy našly cestu k hráči domácího celku, většinu pokusů Jičínských likvidoval bezchybný gólman Šoltés, naopak projektily Frýdecko-Místeckých se často otřely o tyč a končily za zády bezmocného Veverky či Kynčla. Jičínští tak nakonec utrpěli ve Frýdku-Místku debakl.


Kdo viděl domácí zápas s Duklou, těžko uvěří, jak se prezentovali házenkáři HBC Ronal Jičín o čtyři dny později. Našim házenkářům prakticky nic nevycházelo, hosté pravděpodobně svého protivníka trochu podcenili a než si uvědomili, že bodovat ve Frýdku-Místku nebude jednoduché, bylo pozdě. Zkrátka Jičínští sehráli zápas, který by nejraději vymazali ze své paměti.

Fakta z utkání

Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmičky: 0 – 1/0. Vyloučení: 4:3. Diváků: 200. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Kynčl – Hrubý a Půta po 5, Brykner a Masák po 3, Král a Mašát po 2, Bareš a Kvasnička po 1, Babák, Kořínek, Vtípil. Sled branek: 4:0, 8:1,11:5, 14:5, 18:9, 18:10, 22:10, 25:14, 31:18, 33:22, 35:22.


Již ve středu 19. září čeká Jičínské nesmírně těžký zápas v Karviné. Jedná se o předehrávku 5. kola z 30. září. Ve stejném termínu hraje Karviná doma Ligu mistrů s Barcelonou.