Opět připravili pro milovníky pěší i cyklistické turistiky širokou nabídku tras. Start i prezentace účastníků proběhnou jako obvykle na nádvoří Valdštejnského zámku mezi 6. až 10. hodinou, kde nebudou chybět ani patron pochodu loupežník Rumcajs s Mankou a Cipískem.

Pestrá nabídka

Nejmladší „pochodníci“ mohou putovat po okruzích v délce 3, 5 a 8 km, ti zdatnější si jistě vyberou z tras v délce 15, 26, 38 a 50 km a cyklisté vyrazí na 20, 28, 38, 62 nebo 77 km.

Součástí pochodu bude i několik doprovodných akcí, zejména výstava Z dějin jičínské turistiky k 120. výročí založení celostátní organizace KČT. Za více než 40 let své existence si pochod získal tisíce příznivců a vyznavačů nejen z České publiky. Rekorní účast přes 10 000 lidí hovoří za vše.

Zájem

Po několika slabších letech Jičínští opět zaznamenávají vzestup zájemců. Organizačně je vše připraveno na výbornou, jediné, co lze jen těžko ovlivnit, je počasí. Když se umoudří a svítí sluníčko, jde o nezapomenutelný zážitek.

Svým dílem přispějí i „všesportovci“, kteří ve 14 hodin v Řáholečku u rybníku Šibeňák přednesou slavnostní zdravici turistům k jejich 120. výročí. „Už se těším, jak se ponoříme do Šibeňáku a vykoupeme se ve volné přírodě“, poznamenává Stanislav Podzimek z Jičína. Podrobnosti o pochodu budeme v deníku přinášet.