V dalších letech zájemci postupně přibývali, a tak loni z Pece pod Sněžkou malebným Obřím dolem na vrchol Sněžky (1602 m.n m.) stoupalo již 52 účastníků. Sestup vede kolem chaty „Růžohorky“ s obvyklou zastávkou na tamní specialitu – borůvkové knedlíky.


Cesta dlouhá 15 km začíná každý rok v 10 hodin na centrálním parkovišti v Peci a tam také končí, obvykle mezi 16. – 17. hodinou.
Dosud nejmladšímu účastníkovi byly čtyři roky, nejstaršímu 82 let. Nejde o rekordy, ale o pohodu, obnovu fyzických i psychických sil a třeba i vzpomínku na ty, kteří tentokrát nemohli přijít.

Letos i dárek

Na letošní výstup na Sněžku srdečně zveme další přátele podzimní přírody. Letos jsme pro jubilejní ročník připravili i malý pamětní dárek, který vyrobil Keramický kroužek při 1. ZŠ 17. listopadu v Jičíně pod vedením paní učitelky Květy Ceeové.


Cesta je namáhavá, ale zato si každý odnese nezapomenutelné dojmy z pohledů do Studniční a Úpské jámy a z panoramatických rozhledů ze Sněžky. Letos poprvé bude k vidění nově vystavěná budova poštovny.