Blanka Lisá z Jičína si postup do světového finále vybojovala vítězstvím v celostátní U.S.Kids Golf Tour v České republice.
Blanka, členka Golf Clubu Jičín, nyní domovským členstvím na Nové Americe, ,jako jediná zástupkyně České republiky a zároveň ve své kategorii jediná zástupkyně Evropy, dokázala ve třech kolech světového finále udržet místo v elitní desítce.
Zpravodajství přímo z dějiště šampionátu přinášel Blančin tatínek Petr Lisý, který dceru po dobu turnaje podporoval i na hřišti jako její „caddy“. Hrálo se na tři soutěžní kola a námi ostře sledovaná kategorie třináctiletých dívek své síly měřila na hřišti The Club at TwinEagles, které navrhoval slavný Jack Nicklaus se svým synem. Na tomto náročném hřišti se opakovaně hrají i turnaje PGA serie.

Časový posun

Aby se vyrovnala s časovým posunem, přiletěla Blanka na šampionát čtyři dny před jeho začátkem. Počasí přípravě hráčů moc nepřálo, protože velmi často pršelo a při tréninkových kolech musela být hra kvůli bouřkám přerušována. Přesto se Blance v přípravě dařilo a všichni jsme netrpělivě očekávali, jak zvládne turnaj. Ve flightu hrála společně s dvěma Američankami, budoucí vítězkou Courtney Hootonovou a Michaelou Conwayovou, se kterou pak bojovala po celý šampionát o umístění v první desítce. Po třech jamkách hrála Blanka úvodní kolo s výsledkem +1, ale poté se na ní podepsala nervozita z atmosféry turnaje a několikrát chybovala. Nakonec uhrála 99 ran (+27), což stačilo na průběžné 11. místo.
Druhý den ve velkých vedrech se Blance podařilo zahrát ještě lepší výsledek (90 ran (+18), který ji posunul na průběžnou 10. příčku.Ve finále si dala za cíl udržet se v první desítce, což se podařilo. V posledním kole svůj výkon opět zlepšila na 86 ran (+14) a celkovým součtem 275 ran uhájila 10. místo ve světovém finále U.S.Kids Golf Teen World Championship v kategorii třináctiletých dívek.
Po návratu do Čech ji sice na letišti čekalo nepříjemné překvapení v podobě ztracených zavazadel, včetně golfových holí, věřme však, že se kufry najdou a Blance zůstanou na USA vzpomínky jen a jen příjemné. Blanka získala na šampionátu spoustu golfových zkušeností. Přejme jí, aby tyto poznatky dokázala využít ve prospěch svojí hry. Zdroj: NACC.