Mezi děvčaty bojovala o místo v základní sestavě i opora prvoligového týmu SKK Jičín Lenka Hrdinová. Velice nás potěšilo, že Slovinci přijeli v tom nejsilnějším možném složení a především slovinská děvčata předvedla svou nadvládu nad juniorským kuželkářským světem v plné kráse a jen přesvědčila, že jsou jasnými favoritkami pro soutěž družstev.

Česká reprezentace však favoritu dlouho vzdorovala. Hrálo se na celkový součet v osmičlenných sestavách (dva nejslabší výkony se nezapočítávaly) a po polovině utkání výběr České republiky trochu překvapivě dokonce vedl. To, co ve druhé polovině utkání předvedla Barbara Fidel, se musí nazvat opravdu kuželkářským koncertem, její rekord 633 byl ozdobou dvoudenních bojů. Slovinky tak nakonec zvítězily o více než 150 kuželek. Slovinští junioři za našimi přece jen o malý kousek zaostali, výhra nad nimi je velice potěšující, ale důležitější bude toto dokázat i v Zadaru.

Jičínským příznivcům udělala radost Lenka Hrdinová, která shodila velice dobrých 559 kuželek, to byl třetí nejlepší výkon z celého týmu České republiky a definitivně tak potvrdila svou jízdenku na Mistrovství světa!

Na závěr pak byly předány nominační dekrety pro mistrovství světa juniorů. Ve čtvrtek 15. května večer se tak v Zábřehu sejdou ke krátkému soustředění a následnému odjezdu do Zadaru tyto juniorky: Aneta Cvejnová (SKK Primátor Náchod), Lenka Hrdinová (SKK Jičín), Zuzana Musilová (ČKD Blansko), Jana Račková (PSJ Jihlava), Kamila Šmerdová (ČKD Blansko, bude startovat i na Světovém poháru dorostu), Lenka Vaverková (SPG Oberpullendorf/Lackenbach, AUT), Hana Wiedermannová (KK Zábřeh). První náhradnicí je Renata Navrkalová (Loko České Velenice). (jk)