Půjde o zajímavé měření sil, vždyť zejména rakouští junioři patří mezi horké kandidáty na medaile v Zadaru.

Velice dobré výkony v nejvyšší soutěži žen a obhajoba zlaté medaile z krajského mistrovství přinesly nominaci i opoře prvoligového celu SKK Jičín Lence Hrdinové. Ta tak nechyběla ani na jedné reprezentační akci této sezony a má reálnou šanci se dostat do týmu pro mistrovství světa.

Chtějí uspět

Trochu problémů přineslo oznámení rakouského svazu, že se nepočítá s žádnou nedělní odvetou, přestože při sjednávání utkání se s ní uvažovalo. Proto byla operativně udělána změna programu, při zpáteční cestě se ještě uskuteční jeden kontrolní start v Brně na nové kuželně husovického oddílu.

Lence Hrdinové tedy popřejeme hodně zdaru, stejně jako její sestře Martině, která se premiérově představí na kontrolním startu seniorské reprezentace! Na tento kontrolní start, který je hlavně přípravou na mistrovství světa jednotlivců, které se koná na podzim letošního roku v Bosně a Hercegovině, reprezentační trenéři nominovali dvanáct mužů a osm žen. Na programu jsou hned tři náhozy na kuželnách KK Slovanu Rosice a Sokola Husovice.

Nominace juniorek má tuto podobu: Andrea Axmanová (KSK Otis Austria, AUT), Aneta Cvejnová (SKK Primátor Náchod), Lenka Hrdinová (SKK Jičín), Zuzana Musilová (ČKD Blansko), Renáta Navrkalová (Loko České Velenice), Jana Račková (KK PSJ Jihlava), Lucie Vaverková (SPG Oberpullendorf/Lackenbach, AUT), Hana Wiedermannová (KK Zábřeh).

Nominace žen: Eva Budišová (SK Wessely Dämmtechnik), Martina Hrdinová (SKK Jičín), Lenka Kalová (ČKD Blansko), Milada Kotková (Loko České Budějovice), Šárka Marková (Slavia Praha), Zuzana Pěchová (Spartak Přerov), Vladimíra Šťastná (Slavia Paraha) a Dana Wiedermanová ml.(KK Zábřeh). (jk)