V domácím prostředí byly favoritkami prvoligové ženy SKK Jičín a především jejich kapitánka Martina Hrdinová, členka širšího reprezentačního kádru. Ta se také ujala vedení po prvním kvalifikačním náhozu o čtyři kuželky před obhájkyní titulu a oddílovou spoluhráčkou Marií Kvasničkovou a 10 kuželek před náchodskou Miladou Vostřezovou.

Do osmičlenného finále se probojovala ze šesté příčky i Dana Viková (502), naopak osm kuželek dělilo od jeho bran jedenáctou Petru Abelovou (478).

Pěkné finále

Z první finálové čtveřice, se k radosti domácích příznivců, nejvíce dařilo Daně Vikové, která se zlepšila na 518 bodů a jelikož ve finále zůstaly za očekáváním především hráčky prvoligového Náchoda, probojovala se až k bronzové medaili za celkový výkon 1020 bodů. Když se až na šesté místo propadla po kvalifikaci třetí Vostřezová, bylo jasné, že souboj o zlato bude jičínskou záležitostí mezi Hrdinovou a Kvasničkovou. Obě hráčky si nic nedarovaly a vyrovnanými výkony udržovaly všechny přítomné v napětí až do posledních hodů.

Ze zlata se nakonec radovala stejně jako před rokem Marie Kvasničková! Ve finále předvedla nejlepší nához dne 531 kuželek a celkovým součtem 1048 bodů porazila druhou Martinu Hrdinovou těsně o 8 kuželek! Kvasničková se tak může pochlubit jedinečnou bilancí na krajském mistrovství žen, tři účasti – tři zlaté medaile! Na mistrovství republiky v Hazlově se představí nejlepší kvartet žen z tohoto klání.

Výsledky:

1. Marie Kvasničková 1048 (531 + 517), 2. Martina Hrdinová 1040 (519 + 521), 3. Dana Viková (všechny SKK Jičín) 1020 (518 + 502), 4. Dana Adamů (SKK Náchod) 1011,… 11. Petra Abelová, 13. Alena Šedivá (obě SKK Jičín). (jk)