Jako první se uskutečnil kontrolní start reprezentačních družstev žen a juniorek na kuželně Spartaku Přerov. Již tradičně obdržela pozvánku mezi nejlepší juniorky Lenka Hrdinová z SKK Jičín, ale tentokrát nebyla sama.


Na přelomu roku byl ustanoven základní širší kádr reprezentace mužů a žen pro přípravu na MS jednotlivců 2008 a MS družstev 2009 a trenér žen Jaroslav Dobeš nominoval mezi ženy i kapitánku prvoligových děvčat SKK Jičín Martinu Hrdinovou. Ta se bohužel z pracovních důvodů musela z přerovského startu omluvit

Kontrolní start

Přerovský kontrolní start byl prvním, kde si v jeden den a na jedné kuželně mohou svou výkonnost porovnat naše reprezentantky v kategorii žen a juniorek. Za dva dny je čekaly tři ostré starty na 120 hodů sdružených a reprezentační trenéři si tak mohli udělat dobrý obrázek o současné formě a fyzické zdatnosti svých svěřenkyň.


Lenka Hrdinová tentokrát nebyla spokojena se svým prvním náhozem, kdy předvedla pouze 518 bodů, ale postupně se zlepšovala, což svědčí o dobré fyzické připravenosti. V podvečerní stodvacítce shodila již 533 kuželek a to znamenalo v tomto náhozu lichotivé třinácté místo ze všech čtyřiadvaceti reprezentantek.


Druhý den pak podala nejlepší výkon 545 bodů a celkovým víkendovým součtem 1596 kuželek se podělila mezi dvěma tucty nejlepších žen a juniorek o celkové šestnácté místo. (Jiří Kapucián)