Postup si ze základní dvoukolové části, kdy je dvanáct družstev rozděleno územně do dvou skupin, vybojovaly první tři kolektivy z každé skupiny. Ty budou v podzimní části opět dvoukolově bojovat ve finálové části o mistrovský titul a družstva na čtvrtém až šestém místě základních skupin pak ve skupině o sestup.

V Jičíně proběhla utkání skupiny A. Družstvo Jičína bylo po prvním kole až na pátém místě, a tak pro postup potřebovalo minimálně třikrát zvítězit. Bohužel ani výhoda domácího prostředí nepomohla a jičínští dorostenci po čtyřech porážkách a jediném vítězství skončili celkově pátí v základní skupině.

Snažili se, ale…

V jičínském družstvu byl v tomto kole nejlepší Tomáš Vaníček, který zvítězil ve všech svých zápasech a získal čtyři body. Dobře si vedl také František Štrait s vybojovanými třemi a půl body. Dva a půl bodu zajistil Jan Bušta a po dvou bodech Tomáš Kozelka, Jan Doskočil a Jakub Staněk. Na jeden bod pak dosáhli Petr Matějka a Josef Hruša. Dále bojovali Petr Janata, Lukáš Káža, a Tomáš Pich.

Dorostenecká liga tedy pokračuje znovu na podzim, kdy se šest družstev ve finálové a šest v sestupové skupině opět utká ve dvou turnajích systémem „každý s každým“. Jičínské družstvo tedy po dvou mistrovských titulech skončí letos bez medaile a bude bojovat jen ve skupině o 7. – 12. místo, což je sice zklamáním, ale odráží to současnou výkonnost, kdy má jen jedinou jistotu v Tomáši Vaníčkovi.

Výsledky jičínských judistů z domácího turnaje.
SKP JUDO Jičín – JK Jablonec nad Nisou 3:4 (30:35). Body získali Hruša, T. Vaníček a Doskočil, nerozhodně Štrait a dále bojovali Bušta, Káža, Staněk a Pich. Porážka znamenala, že se šance na postup do finálové skupiny stala už jen teorií.

SKP JUDO Jičín – USK Praha 3:4 (27:40). Body získali T. Vaníček, Štrait a Staněk, nerozhodně Bušta a dále bojovali Hruša, Kozelka, Doskočil a Pich. Družstvo USK nenašlo ani ve druhém kole přemožitele a suverénně ve skupině zvítězilo. Po dvou druhých místech z předešlých ročníků tak letos pomýšlí na mistrovský titul.

SKP JUDO Jičín – JC Plzeň 2:6 (20:60). Body získali Bušta a T. Vaníček, dále bojovali Hruša, Janata, Káža, Staněk, Doskočil a Pich. Jičínští sice vedli 2:1, ale pak již bodoval jen soupeř. Touto porážkou vzaly za své i teoretické naděje na postup do finálové skupiny.

SKP JUDO Jičín – SJ Litoměřice 4:4 (37:40). Bodovali T. Vaníček, Kozelka, Štrait a Doskočil, dále nastoupili Bušta, Hruša, Staněk a Pich. Až pomocné body rozhodly o prohře s celkově druhým družstvem ve skupině.

SKP JUDO Jičín – SKJ Teplice 5:3 (53:20). Body získali Bušta, Matějka, Štrait, Kozelka a Staněk a dále bojovali Hruša, Doskočil a Pich. V závěrečném utkání turnaje se domácím konečně podařilo zvítězit nad nováčkem soutěže, který skončil ve skupině bez bodu poslední.

Pořadí skupiny A dorostenecké ligy po druhém kole (první tři družstva postupují do finálové části, týmy na 4. – 6. místě bojují o sestup): 1. USK Praha 20 bodů (52:23), 2. SJ Litoměřice 14 (48:27), 3. JC Plzeň 12 (39:39), 4. JK Jablonec nad Nisou 10 (38:35), 5. SKP JUDO Jičín 4 (32:44), 6. SKJ Teplice 0 (18:59). (ps)