Poslední říjnovou sobotu proběhlo v Mohelnici mistrovství České republiky jednotlivců starších žáků v judu. V devíti hmotnostních kategoriích se na tatami představily téměř dvě stovky závodníků ze sedmdesáti oddílů a klubů, kteří si postup zajistili z krajských mistrovství.


Mezi nimi bylo také sedm starších žáků SKP JUDO Jičín. Ti přivezli domů zásluhou Jana Bušty jednu zlatou medaili. Ten si vedl nejlépe z jičínských závodníků, když v hmotnosti do 46 kg nenašel přemožitele a po výborném výkonu se zaslouženě stal mistrem České republiky.

Málo štěstí

Více sportovního štěstí chybělo Petru Matějkovi, Josefu Hrušovi a Petru Janatovi, kteří pomýšleli na některou z medailí, ale tentokrát zůstali pod stupni vítězů. Svými předvedenými výkony nezklamali ani Matěj Skarke, Vratislav Havelka a Tomáš Kubánek, kteří v kategorii starších žáků zůstávají a o nejvyšší příčky by mohli bojovat v příštím roce.


Výsledky jičínských starších žáků na mistrovství České republiky v Mohelnici – 38 kg: 7. Matěj Skarke, 9. Vratislav Havelka.


Je to další skvělý výsledek jičínského klubu v tomto měsíci. Družstvo dorostenců vybojovalo zlatou medaili, další cenné kovy přidalaly také starší žákyně Anna Gutsu, Jolana Sýkorová a družstvo.