Jičínští dorostenci byli před posledním kolem finálové skupiny na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí USK Praha a pokud chtěli pomýšlet na obhajobu loňského titulu, nemohli v žádném z pěti utkání zaváhat a ve všech zvítězit s co největším rozdílem pro případ, že budou rozhodovat pomocné body.


Družstvo Jičína nastupovalo konečně i se svým nejúspěšnějším závodníkem Michalem Vaníčkem, který v předchozích dvou kolech chyběl z důvodu juniorské reprezentace. Jeho přítomnost byla znát a navíc bojovnost a vůle ostatních jít za vítězstvím znamenala, že po suverénním výkonu v závěrečném kole stanuli po roce opět na nejvyšším stupínku mistrovství republiky, když se bodově dotáhli na USK a o vítězi rozhodl až rozdíl pomocných bodů, který jasně hovořil pro jičínské dorostence. Obhajoba mistrovského titulu je tak vynikajícím výsledkem.


V jičínském družstvu byli tentokrát nejlepší Michal Vaníček, Michal Slanina a Miloš Steklý, když každý vybojoval maximální počet pěti bodů pro družstvo. Další oporou pak byl se čtyřmi a půl vybojovanými body Tomáš Vaníček a se čtyřmi získanými body Tomáš Knotek a Jan Bušta. David Krmela vybojoval tři a půl bodu a na jeden bod dosáhl ještě Petr Vaníček. Pochvalu však zasluhují i všichni ostatní členové družstva, kteří tentokrát do bojů nezasáhli – Josef Hruša, Petr Matějka, Tomáš Kozelka a František Štrait.

Věkově končí

Pro některé závodníky to byly poslední zápasy v dorostenecké lize, kde už věkem končí, a tak přejeme Michalu Vaníčkovi, Michalu Slaninovi, Tomáši Knotkovi, Miloši Steklému a Davidu Krmelovi, aby se jim úspěšně vedlo i v mužské lize. Družstvo pro příští rok doplní úspěšní starší žáci, kteří letos skončili na třetím místě, a někteří již v tomto letošním roce do bojů zasáhli a zejména výkony Jana Bušty patřily k nejlepším.


SKP JUDO Jičín – Železo Hranice 7:1 (70:10). Bodovali Bušta, T. Vaníček, M. Vaníček, Krmela, Slanina, Knotek a Steklý, dále bojoval P. Vaníček. Úvodní utkání zvládli chlapci bez problémů.


SKP JUDO Jičín – USK Praha 5:2 (37:20). Bodovali Bušta, Krmela a Steklý, nerozhodně T. Vaníček, Slanina a Knotek, dále nastoupili Janata a P. Vaníček. V jednom z klíčových utkání v boji o prvenství prokázali Jičínští dostatek vůle po vítězství a zaslouženě vyhráli.


SKP JUDO Jičín – Sokol Prostějov 7:1 (63:10). Body získali Bušta, T. Vaníček, M. Vaníček, Krmela, Slanina, Knotek a Steklý, dále bojoval P. Vaníček. Prostějov v úvodním kole finálové skupiny Jičín porazil, byl na druhém místě, ale tentokrát bylo rozhodnuto již po pěti zápasech, kdy chlapci vedli 5:0 a nakonec celkově třetímu družstvu uštědřil krutou porážku.


SKP JUDO Jičín – Baník Ostrava 6:1 (60:10). Bodovali Bušta, T. Vaníček, M. Vaníček, Slanina, P. Vaníček a Steklý, nerozhodně Krmela a dále bojoval Knotek. Rozjetí jičínští borci nedali šanci ani ostravskému družstvu a opět vysoko zvítězili.


SKP JUDO Jičín – SJ Litoměřice 6:2 (60:20).
Body získali T. Vaníček, M. Vaníček, Krmela, Slanina, Knotek a Steklý, dále bojovali Bušta a P. Vaníček. Sedmé, předposlední utkání tohoto zápasu rozhodlo, že Jičínští po roce opět stanou na nejvyšším stupínku.


Konečné pořadí dorostenecké ligy pro rok 2007: 1. SKP Judo Jičín 19 bodů (51:23), 2. USK Praha 19 bodů (45:28), 3. Sokol Prostějov 15 bodů (45:34), 4. Baník Ostrava 10 bodů (37:40), 5. SJ Litoměřice 7 bodů (36:41), 6. Železo Hranice 2 body (14:61).