Domácí již nemohli počítat s vloni velmi úspěšným Michalem Horákem, který byl přijat do Vysokoškolského sportovního centra a od letošní sezony startuje za USK Praha v extralize a jak se ukázalo v nejdůležitějších utkáních jeho tradiční body se nahradit nepodařilo.  

Startovat pro nemoc nemohl také Trávníček. Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček tak spoléhali nejen na zkušené borce Tumu, Moravika Aima a Chladu, ale i na juniory, bratry Vaníčky, Knotka, Dědka, Jedličku a Steklého, který měl v lize mužů premiéru.

Jak na tatami

SKP JUDO Jičín - Judoklub Jablonec n. Nis. 4:1 (35:10). Bodovali: Tomáš Vaníček, Michal Vaníček, Aim a Moravik, nerozhodně: Tuma aSKP JUDO Jičín Chlada, dále nastoupil Knotek. Závodníci v prvních kategoriích rozhodli utkání již po čtvrtém zápase, a tak ostatní měli úlohu ulehčenou.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Havířov 2:3 (15:27). Bodovali: Aim a Knotek, nerozhodně Michal Vaníček a Moravik. Dále nastoupili: Dědek, Tuma a Chlada. Havířov je v tomto ročníku favoritem celé soutěže, jeho borci, startovali v extralize za Baník Ostrava a nyní se vrátili. Bohužel Jičínu rozhodčí příliš nepřáli, což se projevilo zejména v utkáních Dědka a Moravika.

SKP JUDO Jičín – Sokol Hradec Králové B 4:3 (40:25). Body: Tomáš Vaníček, Michal Vaníček, Tuma a Steklý. Dále nastoupili: Aim, Moravik a Chlada. Utkání, které nemělo být pro Jičín problémem, se stalo dramatem, o vítězství rozhodl až v posledním zápase těžké váhy junior Steklý.

SKP Judo Jičín – TJ Sokol Mohelnice 3:3 (23:30). Bodovali: Dědek, Moravik a Tuma. Nerozhodně: Michal Vaníček. Dále nastoupili: Aim, Šafařík a Steklý. Mohelnice se opět posílila a bylo to znát. Přesto však Jičín měl k vítězství blíže, když Michalu Vaníčkovi rozhodčí neuznali zcela regulérní akci.

SKP JUDO Jičín – Železo Hranice 5:2 (40:20). Bodovali: Tomáš Vaníček, Michal Vaníček, Aim, Tuma a Steklý. Dále nastoupili: Moravik a Knotek. Soupeř byl v minulém roce ještě účastníkem extraligy a v posledním zápase turnaje se rozhodovalo o třetím postupovém místu do finalové skupiny. Závodníci Jičína však byli velmi dobře motivováni a za vítězstvím šli nekompromisně. V turnaji si nejlépe vedl Michal Vaníček, který startoval i ve vyšší váze, velmi dobře však bojovali Tomáš Vaníček, Aim, Tuma, Moravik a Steklý, v dobré ligové borce rostou však i Knotek a Dědek. Jičín ale nemá ještě vyhráno. Druhý turnaj základní skupiny se koná v Havířově a tam musí potvrdit nejméně třetí místo, aby do finalové skupiny postoupil. Připomeňme si jen, že v minulém roce byl Jičín po prvním kole na pátém místě, aby nakonec skončil druhý.

Pořadí I. ligy, skupina B: 1. Judoclub Havířov 10 bodů (20:8), 2. TJ Sokol Mohelnice 8 (17:12), 3. SKP JUDO Jičín 6 (18:12), 4. Železo Hranice 4 (16:17), 5. Judoklub Jablonec nad Nisou 2 (12:19), 6. Sokol Hradec Králové B 0 (9:24). (jl)