Hosté z Přerova (čtvrtý celek loňské soutěže), kteří se netají svými postupovými ambicemi, přijeli v nejsilnější možné sestavě s řadou bývalých či současných extraligových hráčů, se třemi cizinci v sestavě. Právě zkušenosti těchto matadorů převážily misky vah v prospěch hostí.
HBC Ronal Jičín B – HC Sokol Přerov 22:25 (11:13). Domácí vsadili na činnosti, které je zdobily ve druhé lize a jimiž si také vybojovali účast v lize první, tedy na rychlost a nápaditost. Spoléhali na rychlé protiútoky a agresivní obranu. První část se Jičínským dařila, ve druhé se nevyvarovali chyb, především v bránění levé strany přerovského útoku. Tudy také Přerov vedl většinu svých úspěšných akcí.
Domácí byli favoritovi v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem. Dařily se jim překvapivé akce, dokázali hbitostí a vtipem přehrát urostlé hráče hostí. Skore se přelévalo střídavě na obě strany, teprve v závěru hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Tomuto vedení však napomohli hlavně domácí nekoncentrovaností v obraně a opakovaným neproměňováním šancí v době, kdy mohli jít do vícebrankového vedení. Soupeř totiž každého, byť sebemenšího zaváhání, dokázal využít. Poločas tak skončil pro domácí dvoubrankovou ztrátou, když právě dvě poslední branky nemuseli vůbec inkasovat, víceméně na ně soupeři přihráli.

Porážka mrzí

Druhý poločas začal jičínský celek náporem, ale zkušení hosté tlaku odolávali. Domácí bojovali, ale opět zahodili co se dalo. Přerov dokázal vždy z kontraútoků skórovat a vypadalo to, že v klidu dokráčí k bodovému zisku. Vedení Přerova se postupně vyšplhalo až na hrozivých 17:23. Jičínští si proto ve 21. minutě vybrali oddechový čas a začali hrát osobní obranu na dvě spojky. Hosté najednou ztratili jistotu, také oni vyrobili několik chyb a domácím svitla naděje. Začali ukrajovat z náskoku Sokola, ale poslední slovo měla ona výše zmiňovaná zkušenost hostujících hráčů. Mistrně sehráli své oslabení, udrželi vedení 21:23 a dokonce dokázali vstřelit po chybě domácí obrany další dvě branky. Bylo rozhodnuto, domácí již jenom opět snížili.
Porážka domácí hráče velmi mrzela, sehráli s favoritem více než vyrovnanou partii. Nebýt neproměněných šancí, vyvíjelo by se skore asi jinak. To jsou však pouze dohady.

Pochvala

Celý tým zaslouží i přes porážku pochvalu za bojovnost a nasazení. V brance podal velmi dobrý výkon Coufal,v obraně se tradičně dařilo Rychnovi a Kvasničkovi. Zdařilou partii sehrál J. Vitík, který hrál velký zápas.
Sestava HBC Ronal Jičín B: Coufal, Soukup – J. Vitík 4, Kriso, Šebek, M. Babák 3, F. Bareš 3/1, Šulc 2, Kvasnička 2/1, Kůta a Rychna 1, Z. Chýlek, T. Vitík, Jetleb. Rozhodčí: Štrebl, Zych. Sedmičky: 4/1 – 6/5. Vyloučení: 5:6. Průběh zápasu: 3:0, 4:4, 5:8, 10:9, 11:10, 11:13. 12:15, 13:17, 15:20, 16:21, 17:23, 20:24, 22:25.
První krok tedy nováčkovi soutěže nevyšel, možnost nápravy mají Jičínští v sobotu v Prostějově. Ten překvapivě sehrál velmi dobrý zápas v exligových Napajedlech, odešel poražen až v samotném závěru, nic snadného celek Ronalu na Moravě nečeká.