Jičínské, bojující o účast v osmičce týmů, které si zahrají play off, čekal důležitý duel.


KH Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 24:25 (9:11). Hosté vstoupili do utkání patřičně nažhaveni. Hned od prvních minut se k výbornému výkonu rozchytal gólman Veverka, rovněž obranná činnost pracovala podle představ trenérů. První gól vstřelil ze sedmičky Král, poté se z brejku nemýlil Babák a povedený začátek korunoval z prostoru brankoviště Vtípil, 0:3. Střelecký prapor domácích držel v úvodní patnáctiminutovce uzdravený Rachač a Kopřivničtí zejména jeho zásluhou otočili nejprve na 4:3 a později na 8:6. Pravdou je, že házenkáři Tatry těžili z častých přesilových her, které je držely ve hře.

Výborná obrana

Druhých patnáct minut první půle patřilo Jičínským. Ti skutečně výborně bránili, Veverka v brance čaroval a navíc dvakrát ideálně uvolnil Krále do brejkových situací, ve kterých se jičínské křídlo často nemýlí. Dařilo se rovněž Bryknerovi, jenž také vsítil poslední branku před odchodem do kabin a stanovil průběžný stav na 9:11.


Po změně stran se dostali k náporu domácí. První gól sice vstřelil hostující Babák, 9:12, ovšem poté byli třikrát po sobě úspěšní Kopřivničtí a srovnali na 12:12. Na další gól Bryknera odpověděl kopřivnický Hanzelka, 13:13, ale potom převzali iniciativu hosté. Jičínští během tří minut odskočili na 14:17 a byli „na koni“. Z něj je ale sesadilo dvouminutové oslabení dvou hráčů. Domácí přesilovku náležitě využili a vyrovnali na 17:17. Situace se po chvíli opakovala. V momentě, kdy se hrálo se stejným počtem hráčů, dominovali hosté a ihned dokázali soupeři odskočit, 17:21.

Opět však přišlo dvojí vyloučení Jičínských a domácí trestali, 21:21. Tři minuty před koncem byl stav 22:22. Vedení přinesl jičínským barvám ze sedmimetrového hodu Král, další branku přidal po krásné přihrávce Vtípila Hrubý a důležitým momentem byla i zneškodněná sedmička hostujícího gólmana Veverky nejlepšímu střelci domácích Gřesovi minutu před koncem. Na začátku poslední minuty napsal definitivní tečku za důležitou výhrou po ideálním uvolnění Michajlíka Brykner.

Vstup do nového roku

Jičínští tak vstoupili do nového kalendářního roku úspěšně a výhrou v Kopřivnici se výrazně přiblížili postupu do play-off. Výhra hostujícího celku byla zasloužená. Naši hráči zvládli i častá oslabení, poměr vyloučených hráčů a počet prováděných sedmimetrových hodů byl pro Jičínské velmi nepříznivý. Základem bodového zisku byl skvělý Veverka v jičínské svatyni a také výborná defenzivní činnost celého týmu. V obraně vynikali zejména Bareš a Michajlík. Svou střeleckou formu si přinesl ze závěru loňského roku Král, výborný zápas sehrál rovněž Brykner, důležité góly střílel také Babák. Ve druhé půli se prosadil Lepieš a Hrubý, chytrými přihrávkami do pivota se prezentoval Mašát. Bojovali všichni hráči, kteří se na horké palubovce představili a každý má velký podíl na cenném zisku.


Fakta, rozhodčí:
Padevět, L. Kohout. Sedmičky: 7/5 – 2/2. Vyloučení: 3:11. Diváků: 420. HBC Ronal Jičín: Veverka, Kynčl – Král 7/2, Brykner 6, Babák 4, Lepieš, Hrubý a Vtípil po 2, Kořínek a Půta po 1, Bareš, Michajlík, Mašát, Kvasnička. Nyní čeká házenkáře HBC Ronal Jičín velmi příznivá série domácích utkání. Tu zahájí již 9. února, když v tradičním čase od 18 hodin přivítají předposlední Legatu Hustopeče. (bama)