Přestože výsledek zápasu již nemohl nic změnit na postavení v tabulce, chtěli se domácí před vlastními diváky prezentovat útočnou házenou a samozřejmě vítězstvím. Chyběli Brykner a Lepieš, na soupisku tak byli po delší době zapsáni M. Babák a P. Šulc.

HBC Ronal Jičín – Jiskra Třeboň 40:34 (18:16). Od úvodního hvizdu rozhodčích se rozpoutala ne příliš často vídaná gólová přestřelka. Hráči obou týmů mysleli mnohem víc na útok, než na obranu, a tak to měli gólmani na obou stranách hodně těžké. Zpočátku se sice zdálo, že domácí nebudou mít se soupeřem z města rybníků větší problémy a poměrně brzy se ujali vedení 6:2.

To bylo gólů…

Následovala ale menší koncentrace Jičínských v obranné fázi a hosté lehce srovnali na 7:7. Od tohoto stavu se již domácím nedařilo znovu výrazněji odskočit, přestože byli neustále v mírném vedení. Deset minut před koncem prvního poločasu vedli Jičínští 12:9, do konce půle ale sedmkrát inkasovali a protože sami vstřelili šest branek, do kabin se odcházelo za divokého stavu 18:16.

Nejlepšími střelci domácích byli Vtípil a Půta, kteří za třicet minut „nasázeli“ po pěti brankách. První úspěšnou trefu druhého dějství sice zaznamenali o nadějný výsledek bojující hosté, 18:17, přišla ale šňůra tří branek domácích, kteří díky přesným zásahům A. Babáka, Kořínka a Bareše odskočili na 21:17.

Kdo si myslel, že přišel definitivní zlom, mýlil se. Hosté hráli stále s velkým elánem a zvláště směrem dopředu byli hodně nebezpeční. Na konci první desetiminutovky již byl rozdíl ve skóre pouze jeden gól, 24:23. Také v dalších minutách byl obrázek hry stejný. Oba celky bez větších problémů nacházely skulinky v soupeřově defenzívě a brankostroj tak pokračoval. V polovině druhého dějství Jičínští znovu zvýšili na rozdíl tří gólů, 29:26, ovšem nedlouho poté již svítil na ukazateli stav 31:30.

Závěr

V závěrečných minutách dopláceli hosté na časté vylučování, čehož Jičínští využili k držení vypracovaného náskoku. Ve 25. minutě zvyšoval efektním gólem přes celé hřiště gólman Veverka na 35:21 a domácí pomalu začali pomýšlet na vstřelení čtyřiceti branek. Jubilejní čtyřicátou trefou svého týmu dal výsledku konečnou podobu A. Babák, 40:34. Poslední utkání základní části se neslo celkem logicky v duchu útočného pojetí. Hráči skutečně mysleli mnohem víc na střílení branek, než na obranu. Brankáři to měli za propustnou defenzívou velmi těžké.

Jičínští předvedli řadu krásných akcí, na druhou stranu se objevilo mnoho technických chyb. Jičín obsadil tedy po základní části ZUBR extraligy pátou příčku a ve čtvrtfinálové sérii, hrané na tři vítězná utkání, změří síly s týmem HK Město Lovosice. Sestava a branky: Kynčl, Veverka 1 – Vtípil 7, Půta 7/5, Kořínek 6, A. Babák 6/1, Mašát, Hrubý a Kvasnička po 3, Bareš 2, Michajlík a Král po 1, M. Babák, P. Šulc. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmičky: 6/6 – 5/5. Vyloučení: 6:12, ČK: 0:2. Diváků: 500.

Sled branek: 2:2, 6:2, 7:4, 13:10, 17:14, 18:16, 21:17, 24:20, 29:26, 31:30, 35:31, 38:34, 40:34. Vedení HBC Ronal Jičín rozhodlo uspořádat autobusový zájezd na první čtvrtfinálové utkání do Lovosic v sobotu 29. března (začátek v 17.00). Odjezd autobusu byl stanoven na 14 hodin od venkovního házenkářského hřiště „V Lipách“. Všichni fanoušci jičínských barev jsou srdečně zváni. Zájezd je pro všechny účastníky ZDARMA. (bama)