Jak samotné hráče, tak fanoušky čekal pravý házenkářský svátek, vždyť do Jičína přijel úřadující mistr Slovenska a účastník Ligy mistrů, Tatran Prešov. Utkání navíc přímým přenosem přenášela sportovní stanice ČT 4 Sport.


HBC Ronal Jičín – Tatran Prešov 32:34 (15:15). Prvních šest minut bylo jako ze zlého snu. domácí prohrávali 1:7 a schylovalo se k nepříjemnému debaklu. S přibývajícími minutami si ale házenkáři Jičína ověřili, že jsou schopni hrát s výborným protivníkem mnohem důstojnější partii. Trenéři Jičínských naordinovali svým svěřencům osobní obranu hned na dva nejnebezpečnější hráče hostí, Radčenka a Pekára. Soupeř byl touto změnou obrany očividně zaskočen, jeho suverenita již zdaleka nebyla taková, naopak, domácím se zvyšovalo sebevědomí, skvělé zákroky předvedl také gólman Veverka a vše se okamžitě projevilo na skóre, 7:9. Ve 20. minutě již domácí snižovali brankou Půty na 10:11, ovšem zkušení hosté odpověděli třemi góly v řadě a opět odskočili, 10:14. Do poločasu však bylo vyrovnáno!

Srovnání

Po přestávce pokračovali Jičínští v náporu. Ve 3. minutě se domácí dostali zásluhou výborného Krále poprvé v utkání do vedení, 16:15. Na branku hostí odpověděli domácí dalšími přesnými zásahy Babáka a Masáka a stav byl rázem 18:16. Prešovští se najednou nestačili divit, rychlým kombinacím domácích často pouze přihlíželi případně k zastavení používali nedovolených prostředků, které přesní rozhodčí nekompromisně trestali vylučováním. V úseku mezi 10. a 17. minutou si Jičínští dokonce udržovali třígólový náskok, do střelecké listiny se v těchto okamžicích zapsali zejména Masák a Kvasnička. Ještě devět minut před závěrečným hvizdem vedli domácí 28:26, ovšem hosté rychle srovnali, 28:28. Vedení vrátil Jičínu Babák, ale hosté odpověděli opět dvěma góly a po dlouhých dvaceti pěti minutách se dostali do vedení, 29:30.sc


Poté se oba soupeři střídali v úspěšném zakončení vypracovaných šancí, za domácí srovnával osmdesát sekund před koncem neomylný Král, 32:32. O pár vteřin později dostal hosty do vedení výborně hrající Samuel Mažár. Jičínští byli v poslední minutě v držení míče, o vyrovnání se pokusil Babák, ovšem jeho střela těsně minula branku Prešova. Hosté šli tedy do útoku, Jičínští se pokusili jít do rizika a nabídli hostům střeleckou příležitost. Tu bohužel proměnil velezkušený Radčenko, čímž stanovil na konečných 32:34.


Házenkáři jičínského Ronalu však odcházeli do kabin za bouřlivého potlesku zaplněné haly. Skutečně, domácí byli jasnému favoritovi s výjimkou prvních šesti minut více než vyrovnaným soupeřem a za předvedený výkon si minimálně bod zasloužili. Po většinu utkání podával spolehlivý výkon gólman Veverka, výborně pracovala agresivní obrana 2+4, na tu našli hosté recept bohužel v závěrečných deseti minutách, kdy využili své zkušenosti. V tu chvíli již navíc Jičínským scházel Bareš, jemuž se obnovilo zranění třísel a jeho absence byla pro domácí velmi citelná. Nejlepší letošní zápas sehrál Král, zdatně mu sekundovali Babák a Masák. Pohybem na soupeře platili také Lepieš a Kvasnička, výborný zápas odehrál také Vtípil. Příkladně ale bojovali všichni hráči.

 

Sestava a branky:

Veverka, Kynčl – Král 9/4, Babák 6, Masák 5, Vtípil a Lepieš po 3, Kvasnička 3/1, Bareš, Kořínek a Půta po 1, Hrubý, Brykner. Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Sedmičky: 6/5 – 4/3. Vyloučení: 4:9. ČK: 0:1. Diváků: 800. Sled branek: 1:7, 4:9, 9:10, 10:14, 15:15, 18:16, 22:19, 26:23, 28:26; 29:30, 32:32, 32:34.


Nyní má extraliga přestávku, další kolo bude sehráno za dva týdny. Jičínské čeká těžká šňůra pěti utkání na palubovkách soupeřů. Tu zahájí 4. listopadu, kdy cestují k důležitému duelu do Plzně.