Hosté, kteří si díky poslední domácí výhře nad Hranicemi zajistili pátou příčku, chtěli sehrát se svým protivníkem důstojnou partii. Kromě dlouhodobě zraněných Michajlíka a Mašáta nemohli trenéři počítat s Babákem, větší příležitost tak dostali mladí odchovanci z dorostu, Šebek a F. Bareš.
HC Baník Karviná – C.S. Cargo HBC Jičín 30:16 (15:7).
Vedení se ujali ve 2. minutě z ruky Bryknera házenkáři Jičína a byli to hosté, kdo působil v úvodu utkání kompaktnějším dojmem. Jičínští hráli s chutí, poměrně solidně pracovala obrana, kterou spolehlivě jistil gólman Veverka.
V útoku se dařilo Kvasničkovi, jenž neustále dirigoval hru a účinnými kombinacemi připravoval pro své spoluhráče nadějné střelecké pozice. V 6. minutě svítil na ukazateli stav 2:4 a domácí příznivci se nestačili divit.
Poté sice házenkáři Baníku otočili na 5:4, když znamenitě využili přesilovou hru, ovšem po návratu vyloučeného hráče Jičínští znovu ukázali, že utkání neodevzdají.

Střelecký výpadek

Během dvou minut se trefili Kvasnička a F. Bareš a hosté opět vedli, 5:6. Následně přišel neskutečný střelecký výpadek Jičínských. Domácí branku doslova zamknul gólman Marjanovič. Ten postupně kryl tři sedmimetrové hody hostí, vypořádal se i s vyloženými šancemi z prostoru pivota a zneškodnil rovněž tři brejky střelců Jičína. Střelecká impotence Jičínských se logicky promítla do sebevědomí hostí.
Jičínští si přestali věřit a do té doby průměrně hrající Baníkovci pookřáli. Domácí postupně přidali na důrazu, vytvořili si tlak a šňůrou deseti branek odskočili na 15:6. Poslední slovo prvního poločasu měl Masák, jenž ukončil téměř dvacetiminutový střelecký půst a stanovil na 15:7.
Úvod druhého dějství se podobal prvnímu. Hosté znovu zahájili velmi sympaticky. Solidní výkon podával brankář Barák, dařilo se i jičínské defenzívě a výsledkem byl průběžný stav ve 12. minutě, 20:11. Druhá desetiminutovka ale znovu patřila domácím, kteří trestali každou chybičku v jičínské rozehrávce a zvýšili na 26:12. Rozdíl v herním projevu nebyl tak výrazný, o všem ale rozhodovala střelecká produktivita.
Trenéři Jičína dávali prostor všem hráčům kádru, v průběhu zápasu se několikrát v sestavě Jičína objevili pouze odchovanci jičínské házené, tři z nich navíc věkem ještě starší dorostenci. Závěr zápasu se odehrával v pohodovém tempu.

Náskok

Domácí, vědomi si jistého vítězství, si hlídali vypracovaný náskok, hosté se pokoušeli stav alespoň zkorigovat. To se jim díky brankám Kvasničky, Masáka a Šebka podařilo a na konci utkání svítil stav 30:16.
Házenkáři jičínského C.S. Cargo v utkání určitě nezklamali. Vzhledem k oslabené sestavě drželi většinu času s favoritem celé soutěže krok. Nebýt střeleckého výpadku ve druhé polovině prvního dějství, mohl být výsledek mnohem příznivější. Jičínští tak zakončili sezonu 2006/07 na pátém místě, čímž zopakovali loňské historické maximum.
Sestava a branky: Veverka, Barák - Brykner 4, Kvasnička 3, Král 3/2, Masák a F. Bareš po 2, M. Bareš a Šebek po 1, Kořínek, Pokorný, Vtípil, Lepieš. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmičky: 2/2 - 5/2. Vyloučení: 8:6. Diváků: 500. Sled branek: 2:2, 2:4, 5:4, 5:6, 15:7, 18:10, 20:11, 26:11, 30:13, 30:16. Konečná tabulka nadstavbové části má tuto podobu.

1. Karviná 27 1 4 1014:778 55
2. Zubří 22 3 7 1003:824 47
3. Dukla Praha 21 4 7  925:783 46
4. Lovosice 21 2 9  911:823 44
5. Jičín 15 4 13  819:845 34
6. Hranice 14 2 16  924:960 30