Jedná se o největší úspěch jičínského žákovského florbalu v jeho šestileté historii, který trenér týmu Tomáš Matys řadí dokonce ještě výše, než postup do vyřazovacích bojů na mezinárodním turnaji Prague Games s účastí kompletní evropské špičky loni v létě.

Aby bylo domácí prostředí pro jičínské florbalisty skutečnou výhodou, přijďte i vy podpořit domácí tým v boji o vládu nad východními Čechami. Odměnou vám může být účast při oslavách vítězství přímo na palubovce. Závěrečný turnaj se hraje jičínském sportovním areálu již tuto sobotu. První zápas odehraje FbK Jičín v 8.30 hodin proti FbK Orlicko-Třebovsko, druhý pak v 13.10 a soupeřem mu bude FbK Svitavy.

Zvednou pohár?

Hru Jičína zdobí hlavně výborná obrana a oslabení. Brankář Tadeáš Klobouček za 22 dosud odehraných zápasů inkasoval pouze padesátkrát, což je ve florbale velmi dobrá hodnota, a v této statistice je v lize druhý. Další oporou mužstva je útočník Tomáš Pokorný, který v šestnácti utkáních nastřílel 35 branek a v kanadském bodování soutěže mu patří druhá příčka. A právě v této době jeho forma graduje, v posledním utkání vstřelil čtyři branky.

Doufejme tedy, že hráči Jičína splní očekávání a zvednou nad hlavy pohár pro vítěze východočeské divize nejvyšší soutěže starších žáků a v celonárodním play off pak zaútočí na titul mistra republiky. (sy)