S uspokojením konstatoval, že výsledky jsou opět velmi dobré, členství v ČSTV je pro sdružené tělovýchovné jednoty a sportovní kluby velmi atraktivní a Český svaz tělesné výchovy je daleko nejsilnějším občanským sdružením. V okrese Jičín funguje 97 tělovýchovných jednot a sportovních klubů, když v hodnoceném roce přibyly hned čtyři: FK Javorka, TTC Slatiny a dva kluby, které si trochu konkurují – Teniscentrum Nová Paka a Tenis Nová Paka.

Členská základna narostla o 709 členů na současných 16 362! Největšími TJ/SK v okrese jsou TJ Jičín (1359 členů), TJ Nová Paka (1047 členů), Jiskra Hořice (982 členů) a TJ Lázně Bělohrad (843 členů). V okrese se v rámci Českého svazu tělesné výchovy provozuje celkem 41 sportovních odvětví a v nich funguje 216 oddílů a odborů. V této části statistiky tradičně vede fotbal (4802 členů), před asociací sportu pro všechny (3186 členů), ledním hokejem (1168 členů) a atletikou (1003 členů).

Silnými svazy – zejména s ohledem na počet účastníků – jsou stolní tenis, volejbal, kuželky a florbal. Je na čem stavět a okresní výkonný výbor ČSTV si toho je dobře vědom. Na květnové okresní valné hromadě bude určitě hovořeno o finanční situaci, která není nikdy zcela ke spokojenosti sdružených subjektů, o spolupráci s městy a obcemi při udržování a výstavbě sportovních zařízení. Kvalitních venkovních hřišť či tělocvičen v okrese přibývá, a tak je možné hledět do budoucnosti s optimismem. Václav Nidrle, tajemník